Co lepsze turbina czy kątnica stomatologiczna?

0
53

Czym jest turbina stomatologiczna?

Ten rodzaj wiertła do napędzenia obrotów stosuje sprężone powietrze. Jak każdy rodzaj narzędzia stomatologiczne wykorzystywany jest do pracowania na uzębieniu. Dokładniej opisując zadania turbiny możemy wymienić otwieranie zębów, opracowywanie ich pod kątem nadawania odpowiedniego kształtu czy również przygotowywania koronek. Wiertarka stomatologiczna szybkoobrotowa ze względu na moc swojej pracy może niestety szybko się grzać. W takiej sytuacji musimy zapewnić odpowiednie chłodzenie, na przykład za pomocą wody, aby nie pozwolić na wprowadzenie negatywnych skutków w jakiejkolwiek części zęba.

 

Czym jest kątnica stomatologiczna?

Wszyscy bardzo dobrze wiedzą, jak wygląda wizyta u dentysty. Początkowo niewinnie, jednak z czasem okazuje się to być coraz gorsze i w głowie pojawiają nam się tylko myśli, aby uciec z fotela, na którym właśnie się znajdujemy. Każdy dentysta używa wielu różnego rodzaju narzędzi, aby naprawa zęba przebiegła sprawnie i z jak najmniejszym uczuciem bólu. Pewnie nawet w momencie, kiedy przebywamy w gabinecie dentystycznym nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego i nie zastanawiamy się nad tym, jak nazywają się poszczególne narzędzia dentystyczne. Jednym z takich narzędzi jest właśnie kątnica stomatologiczna. A czym ona właściwie jest, jak wygląda i do czego służy?

Jak wiadomo wszystkim bardzo dobrze w gabinecie dentystycznym znajduje się wiele ciekawych narzędzi. Jest ich oczywiście jeszcze więcej niż nam się wydaje, ponieważ z pewnością nie wszystkie za jednym razem zostają wyciągnięte na wierzch. Dentyści na pamięć znają to, jaki sprzęt i w którym momencie powinni użyć. Bardzo często pojawia się pytanie, co lepiej wybrać turbinę czy kątnicę stomatologiczną? Niestety nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego? Ponieważ to, jakie sprzętu używa dentysta zależy od tego, jaki problem pojawia się z zębem.

 

Jak przebiega konserwacja końcówek?

Końcówki stomatologiczne opiera się w dużej mierze na ich prawidłowej konserwacji. Konserwacja składa się z dwóch etapów, a mianowicie przygotowania końcówki do smarowania oraz właściwego procesu smarowania. W pierwszej kolejności końcówki stomatologiczne muszą zostać poddane procesowi czyszczenia. W tym celu używa się specjalnego środka myjącego. Jego składniki, w połączeniu ze sprężonym powietrzem, skutecznie usuwają zanieczyszczenia, które pozostają w końcówce. Po zakończeniu czyszczenia można przystąpić do konserwacji końcówki z wykorzystaniem środka konserwującego. Celem konserwacji jest nasmarowanie ruchomych elementów końcówki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments