Hazbin Hotel to mroczna komedia animowana stworzona przez Vivienne „Vivziepop” Medrano, która urzekła widzów swoim pomysłowym podejściem do życia pozagrobowego jak i mieszanką humoru. Jeśli spodobała wam się ta animacja to warto także spojrzeć na te produkcje!
1.Okropni Amerykanie (2010-2012)

Serial animowany stworzony przez Devina Clarka i Davida M. Sterna, którego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku tętniącym życiem nadprzyrodzonych istot. Ekranizacja śledzi losy pracownika socjalnego Marka Lilly’ego (Matt Oberg), który zajmuje się dziwacznymi sprawami z udziałem demonów, zombie i istot nie z tego świata. W obsadzie znajdują się Natasha Leggero, Kurt Metzger i Randy Pearlstein. Podobnie jak Hazbin Hotel, serial łączy czarny humor z wyzwaniami współistnienia z istotami nadprzyrodzonymi, eksplorując tematy odkupienia i integracji społecznej. Obydwie produkcje łączy upodobanie do niekonwencjonalnych scenerii, dojrzałych tematów i różnorodnej gamy ekscentrycznych postaci.
2. The Venture Bros (2003-2018)

Stworzony przez Jacksona Publicka (Christopher McCulloch), serial animowany, który ośmiesza klasyczne kreskówki przygodowe. Fabuła obraca się wokół ekscentrycznej rodziny Venture – doktora Rusty’ego Venture, jego synów Hanka i Deana oraz ich ochroniarza Brocka Samsona. Humor, absurd i zawiły rozwój postaci sprawiają, że The Venture Bros obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji. Hotel Hazbin i ta animacja urzekają widzów, podważając oczekiwania, wprowadzając humor do narracji i oferując świeże spojrzenie na tradycyjne konwencje gatunkowe.
3. Najeźdźca Zim (2001-2006)

Dzieło ekscentrycznego Jhonena Vasqueza. Animacja opowiada o przygodach Zima, istoty pozaziemskiej mającej wspaniałe plany inwazji, i jego komicznie nieprawidłowo działającego towarzysza-robota, GIR-a. Charakterystyczne dla Jhonena połączenie czarnego humoru i surrealistycznych efektów wizualnych nadaje serialowi charakterystyczny urok. Obie serie, nawiązując do Hotelu Hazbin, łączy zaangażowanie w niekonwencjonalność. Produkcje zapraszają widzów do światów, w których króluje ekscentryczność, oferując rozkoszną ucieczkę w animowane krajobrazy, gdzie dziwaczność oraz komizm zderzają się w nieoczekiwany i zabawny sposób.
4. Metalocalypse (2006-2013)

Stworzony przez Brendona Small’a i Tommy’ego Blachę serial animowany opowiada o fikcyjnym death metalowym zespole Dethklok. Dzięki wszechstronnemu talentowi głosowemu Brendona Small’a i obsadzie, w której znajduje się Mark Hamill, Metalocalypse zagłębia się w absurdalne życie swoich bohaterów, naśladując lekceważący urok Hotelu Hazbin. Obydwa seriale łączy buntowniczy duch, przeciwstawiający się normom dzięki dojrzałym motywom w fantastycznej scenerii. Produkcja zanurza widzów w świat muzyki, chaosu i czarnej komedii.
5. Gary and His Demons (2018-2023)

Miłośnikom Hotelu Hazbin polecamy serial animowany Gary and His Demons, będący humorystyczną odskocznią, łączącą czarną komedię z elementami nadprzyrodzonymi. Serial, stworzony przez Marka Little’a i Josha Gala, opowiada historię Gary’ego (Mark Little), łowcy demonów w średnim wieku, obciążonego wymagającą pracą. Dzięki dowcipnemu scenariuszowi i lekceważącemu humorowi produkcja ma wspólne cechy z Hazbin Hotel.
6. Rozczarowani (2018-2023)

Średniowieczna przygoda, która jest dziełem genialnego umysłu Matta Groeninga, stworzona specjalnie dla miłośników dziwacznego uroku Hotelu Hazbin. Ten serial animowany zaprasza widzów do fantastycznego królestwa Dreamland, gdzie podążamy za zbuntowaną Księżniczką Bean, pełnym życia towarzyszem Elfo i złośliwym Luci, jej osobistym demonem. Charakterystyczne dla Groeninga satyryczne podejście do tradycyjnych baśniowych tropów, w połączeniu z czarnym humorem i zawiłą dynamiką postaci, nadaje filmowi niepowtarzalny urok. Podczas gdy Hazbin Hotel zajmuje się odkupieniem, Rozczarowani przekształcają średniowieczną krainę w płótno dla lekceważącej komedii i niekonwencjonalnych postaci, tworząc animacje która urzeka fantazją i dowcipem.
7. The Devil Is a Part-Timer! (2013-2023)

Dzieło Satoshiego Wagahary przedstawia historię samego Szatana, zmuszonego do przystosowania się do ziemskiego życia. Bohater podejmuje pracę na pół etatu w barze szybkiej obsługi we współczesnym Tokio. Serial, podobnie jak Hotel Hazbin, porusza absurdy życia w niekonwencjonalnym otoczeniu, łącząc fantastyczność z przyziemnością. Humor w obu produkcjach wynika z nieoczekiwanego zestawienia tego, co nadprzyrodzone z codziennością, oferując komediową eskapadę, przemawiającą do tych, którzy szukają diabelnie dobrej zabawy.
8. Helluva Boss (2019-obecnie)

Helluva Boss stworzony przez wizjonerkę Vivienne „Vivziepop” Medrano, katapultuje widzów do zdradzieckiego świata IMP, gdzie zabójstwa są w piekle sprawą rodzinną. Animacja pulsuje tym samym buntowniczym duchem, dzięki któremu Hazbin Hotel stał się natychmiastowym klasykiem.
Odpowiedz