Cassandra Clare powraca z nową książką, tym razem nie o Nocnych Łowcach

Strażnik miecza to pierwsza powieść od Cassandry Clare dla dorosłych. Autorka po prawie dwóch dekadach skupionych w większości na Nocnych Łowcach powraca z nową epicką historią!

Pisarka w końcu zdecydowała się na budowanie nowego uniwersum zatytułowanego Sword Catcher. Czy książka okaże się hitem? Kto w Polsce planuje ją wydać?

O czym będzie książka zatytułowana Strażnik miecza?

Zakazana miłość, niebezpieczna magia i mroczne sekrety, które mogą zmienić świat.

W tętniącym życiem mieście-państwie Castellane bogatych szlachciców i zdeprawowanych przestępców łączy jedno: dążenie do bogactwa, władzy i rozrywek. Zabrany z sierocińca Kel zostaje Strażnikiem Mieczna, sobowtórem następcy tronu Conora Aureliana. Wychowuje się u boku księcia, ćwiczy sztuki walki, uczy się tajników rządzenia państwem, ale Kel wie, że jego przeznaczeniem jest umrzeć za księcia. Żadna inna przyszłość nie jest możliwa…

Lin Caster pochodzi z małej społeczności Ashkarów, której członkowie mają magiczne zdolności. Wkrótce Lin i Kel zbliżają się do siebie, wciągnięci w sieć utkaną przez tajemniczego Króla Szmaciarza. Kiedy wkraczają do podziemnego świata intryg i mroku, odkrywają potężny spisek, który może doprowadzić do upadku królestwa…

Wszystko w tej powieści jest we właściwych proporcjach: tajemnica i magia (nie za dużo, nie za mało), po mistrzowsku skonstruowane światy, walki na miecze, polityka, barwne, interesujące postacie i historia, która przykuła moją uwagę od pierwszej do ostatniej strony.

— George R.R. Martin, autor Gry o tron

Najnowsza książka Cassandry Clare, zawiera wszystkie elementy, które lubimy w jej twórczości: tajemnice, magię oraz bardzo dobrze zbudowane uniwersum. George R.R. Martin, autor Pieśni lodu i ognia, w swojej recenzji Strażnika miecza zachęca czytelników do delektowania się każdym rozdziałem.

Kto w Polsce będzie odpowiadał za wydawanie książki Strażnika miecza?

W Polsce lekturę wyda Wydawnictwo Zysk i S-ka. Premiera już 28 listopada 2023 roku!

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x