Czy łatwo jest zwieść się iluzji? – recenzja książki „Iluzja”

Drugi tom serii Cienie Przeszłości okazał się lepszy od poprzedniego. Z każdą kolejną stroną było coraz mroczniej i szybko dałam się porwać w wir tej szalonej i nietypowej historii…

Początek książki jest zaskakujący, autor postawił na mocne wejście. Jednak akcja bardziej rozkręca się w momencie odnalezienia w jednej z kamienic zmumifikowanych zwłok. Później jedno po drugim pojawiają się brutalne zabójstwa, mnożą się fałszywe tropy. Sprawca w sprytny i przemyślany sposób bawi się z policją. Rozpoczyna się chaos, na którym zapanować może tylko niezastąpiony komisarz Marcin Zakrzewski. Jednak, kiedy sam wpada w zastawioną przez niego pułapkę, zaczyna się domyślać, że jest rekwizytem w rękach Iluzjonisty. Jak z tego wybrnął?

Im dalej zagłębiamy się w historię, robi się coraz ciekawiej. Myślę, że Iluzja to bardzo trafny tytuł. Gorzka zwodzi czytelnika do ostatniej strony. Wiele razy myślałam, że to koniec sprawy, a tu autor przypomina, iż to dopiero początek. To najbardziej mi się podobało.
Nie jest nudno, a wręcz dzieje się bardzo dużo, jest wiele nowych postaci oraz spora ilość wątków. Można to wszystko ująć w trzech słowach – doskonale skomponowana fabuła!

Lecz jest jedna rzecz, do której mogę się przyczepić. Główny bohater, policjant Zakrzewski, troszkę mnie irytował. Nie wiedział czego chce, często zmieniał zdanie. Nie w sposób było nadążyć nad jego nastrojami. Gdy czuł, że jest szczęśliwy, toteż podświadomie to niszczył, a później cierpiał z tego powodu. Miał dziwną naturę, czasami ciężko było mi go zrozumieć, ale trzeba mu przyznać, że jest bardzo dobrym gliną, który rozwiąże każdą sprawę.

Ciągle mnie coś zaskakiwało i wzburzało. Kilkanaście razy musiałam przerwać czytanie, spojrzeć na ścianę i powiedzieć cicho: „Co”?, „Wow”! Bywały momenty, że bałam się przewrócić kolejną stronę, ciężko było przewidzieć co się wydarzy. Musiałam odczekać chwilę, uporządkować w głowie całą sytuację i dalej wrócić do czytania. Autor utrzymuje doskonały poziom i mimo to chcę się więcej!

Żadna książka nie wzbudziła we mnie takich emocji, ale wiem jedno: Mieczysław Gorzka skradł moje serce. Coś czuje, że to będzie jedna z moich ulubionych serii. Mam nadzieję, że trzeci tom będzie równie dobry!
Polecam serdecznie, jeśli chcecie poczuć dreszczyk emocji, a na pewno się nie zawiedziecie!

Książkę w dobrej cenie można zakupić na Świat Książki. Link do książkihttps://www.swiatksiazki.pl/iluzja-cykl-cienie-przeszlosci-tom-2-6597018-ksiazka.html

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x