Czy zakazana miłość ma szansę na przetrwanie? – Recenzja książki „Słońce też jest gwiazdą”

Natasha, główna bohaterka, od ósmego roku życia mieszka w Nowym Jorku. Dziewczyna wraz z rodziną przebywa w USA nielegalnie i wkrótce zostanie deportowana z powrotem na Jamajkę. W nieoczekiwanym momencie swojego życia napotyka jednak Daniela.

Czy Natasha pozwoli Danielowi skraść swoje serce?

Po ostatnim bestsellerze autorstwa Nicoli Yoon Ponad wszystko przyszedł, czas na zapoznanie się z jej kolejnym dziełem Słońce też jest gwiazdą.

Już sam tytuł przyciąga uwagę i zachęca do zagłębienia się w historię ukazaną w książce. Dodatkowo zaciekawił mnie pomysł autorki na romans pomiędzy dziewczyną z Jamajki i Koreańczykiem, który wśród niektórych może budzić kontrowersje.

Książkę czyta się bardzo szybko dzięki krótkim rozdziałom, które mają czasami tylko po parę słów. Spodziewałam się przyjemnej i lekkiej lektury młodzieżowej z romantycznym wątkiem. Słońce też jest gwiazdą jednak nie spełniła moich oczekiwań.

Fabuła, chociaż zapowiadała się naprawdę ciekawie, okazała się przewidywalna. Cała akcja dzieje się w przeciągu jednego dnia, co według mnie jest ogromnym minusem. Gdyby bohaterowie mieliby więcej czasu na poznanie się, historia byłaby znacznie bardziej interesująca.

Tymczasem relacja głównych postaci bardzo szybko się rozwija, wszystko dzieje się w przeciągu niemal paru godzin.

Kolejną rzeczą, która według mnie byłaby, do poprawy są wielokrotne zbiegi okoliczności. Fabuła wydaje się przez to bardzo sztuczna i czasami aż nierealistyczna. Pomiędzy rozdziałami wtrącone są historie o innych bohaterach, które według mnie nic szczególnego nie wnoszą do przedstawionego nam wątku.

Muszę przyznać, że postać Daniela przypadła mi do gustu. Romantyczny Koreańczyk ma zbliżone zainteresowania do moich, dlatego czułam, że jego postać jest bliska mojemu sercu.

Książka ma swoje wady i zalety, mimo wszystko nie przypadła mi do gustu. Osobiście, nie zdecydowałabym się jej przeczytać ponownie. Z drugiej strony, jeśli ktoś poważnie zastanawia się nad tym, czy po nią sięgnąć – poleciłabym, by jednak ją przeczytał i wyrobił swoje zdanie na jej temat.

Bardzo dziękuję wydawnictwu Dolnośląskie za możliwość zrecenzowania książki! Książkę możecie zakupić – TUTAJ!

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x