Egoizm… – recenzja komiksu “Krasnoludy. Ooram z Bractwa Wykluczonych”

Czwarty tom o Krasnoludach, Ooram z Bractwa Wykluczonych, zachwyca przesłaniem o tym, że każdy, niezależnie od popełnionych błędów, powinien mieć szansę na odkupienie.

Komiks stworzony przez Nicolasa Jarry’ego opowiada historię Oorama, dawniej szanowanego generała, który służył u króla w Gol-Garsem. Jednak egoizm, chciwość i upór biorą niekiedy górę nad krasnoludami, czego przykładem jest tytułowy bohater. Chciał przejąć bogactwo Elfów dla siebie i swoich żołnierzy.

Jego czyn dość szybko wyszedł na jaw, a karą, jaką za niego otrzymał, zostało wykluczenie. Stał się jednym z tych, którymi kiedyś pogardzał. Bohater będzie musiał zaadaptować się do nowych warunków i przetrwać. Jednak dusza wojownika wciąż w nim nie usypia – nadal pozostaje gotowa do walki.

Za każdym razem, gdy sięgam po kolejny komiks ze Świata Akwilonu, jestem pod wrażeniem, jak bogate i rozbudowane jest to uniwersum. Komiks poświęcony Ooramowi to słodko-gorzka historia o zemście i odkupieniu, która dogłębnie mną poruszyła. Fabuła jest dobrze przemyślana oraz pełna niespodziewanych zwrotów akcji, które zaskakują i wzruszają czytelnika.

Dopiero po dołączeniu do Bractwa Wykluczonych, główny bohater zrozumiał, że największą siłę i radość dają najbliżsi, a nie pieniądze. Oczywiście nie zabrakło także spektakularnych walk na śmierć i życie. Krasnoludy to dość brutalne stworzenia, które muszą sprawy doprowadzić do końca – nie ma dla nich półśrodków.

Komiks Krasnoludy. Ooram z Bractwa Wykluczonych to znakomite dzieło na bardzo wielu płaszczyznach.  Wszystko jest tu dopracowane i przemyślane, a każdy ze wspomnianych aspektów dokłada swoją cegiełkę, aby historia była ciekawa i intrygująca.

Dziękuje Wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji. 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x