Historia pięknej przyjaźni, czyli recenzja „Czarki”

Główną bohaterką książki jest dziesięcioletnia dziewczynka – Irka. Któregoś razu spotyka małą kotkę, którą postanowiła się zaopiekować. Wraz z bratem decyduje, że zwierzę będzie się wabić Czarka. W tym samym czasie z cyrku ginie pantera. 

Pierwsze wydanie książki było w 1961 roku. Obecnie je zmieniono. Wydana w nowej wersji pozycja zyskała nowe życie. Okładka bardzo przyciąga wzrok i jest pozytywnie odbierana. Szczególnie piękny wizerunek uśmiechniętej dziewczynki zachęca młodzież, jak i starszych czytelników do zakupu tej książki.

Wielu z nas pamięta przygody małej Irki z dzieciństwa. Ci, którzy ich nie znają, mają właśnie okazję, by to zmienić!

Rozczulająca opowieść o dziewczynce oraz jej pięknej relacji z małą panterą. Na początku Irka nie jest tego świadoma, że ma do czynienia z dzikim zwierzęciem. Pomimo tego że „kotek” zachowuje się inaczej niż przeciętne, nie poddaje się. Darzy go miłością i dba o niego jak najlepiej potrafi.

Przyjaciele dziewczynki to prawdziwe skarby! Zawsze może na nich liczyć. Nieważne czy Irka da sobie radę sama, czy nie. Może się do nich zgłosić z każdym zmartwieniem.

Przez całą książkę zwinnie przewijają się wszelkie uczucia dziesięciolatki. Bardzo przywiązałam się do głównej bohaterki i z wielką ciekawością śledziłam jej losy.

Scena, w której przyjaciółki przeżyły dramatyczne chwile, była dla mnie bardzo emocjonalna. Czułam każdą emocję Irki. Zauważyłam też, jak bardzo zwierzę przyzwyczaiło się do niej.

Ogólnie książka nie przypadła mi do gustu, co nie znaczy, że nie warto po nią sięgnąć. Uważam, że bardziej będzie się podobać młodszemu czytelnikowi.

Czarka jest przepiękną historią dla młodzieży i nie tylko dla niej! Porusza serca każdego czytelnika! Z każdą kolejną stroną jesteśmy coraz bardziej ciekawi dalszych losów młodej bohaterki. Jeśli uwielbiasz koty albo ciekawe historie, to ta książka będzie dla Ciebie!

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x