Wydawnictwo Egmont w listopadzie ubiegłego roku wydało przedostatni tom Złotej Kolekcji, opowiadający o losach Kajko i Kokosza – kultowych bohaterów stworzonych przez Janusza Christy. Czy warto zainwestować w ten komiks? Po przeczytaniu mogę powiedzieć, że zdecydowanie tak!
Radosław Giermek na wstępie opowiada o swojej przygodzie z twórczością Christy i dostarcza fascynujących ciekawostek na temat historii powstania komiksu Kajko i Kokosz. Autor również umieszcza kilka krótszych opowiadań, które z pewnością warto poznać. Największym zaskoczeniem dla mnie było opowiadanie O wynalazku profesora 100-krotka, które w zabawny sposób ukazuje, co by było, gdyby bohaterowie trafili do dzisiejszych czasów.
Każdy z trzech długich rozdziałów Skarby Mirmiła, Cudowny Lek i Festiwal Czarownic jest prowadzony w humorystycznym tonie. Szczególnie ten drugi, gdzie zabójcy wykorzystują Kaprala jako broń bakteriologiczną, co wywołuje u Mirmiła… katar. Kajko i Kokosz ruszają na pełną przygód wyprawę po niezawodne lekarstwo. Ta historia przynosi sporo zaskakujących zwrotów akcji, a także zapada na długo w pamięć.
Na samym końcu na czytelników czeka rozdział Psst! Nie zdradź nas, Milusiu! Zawiera on sporo cennych informacji nie tylko dla czytelnika, ale i artystów. Pokazane są ramki i kontury – jak rysowano postacie. Nie zabrakło także scenariusza do krótkiej opowieści o Kajku i Kokoszu, który nigdy nie został zrealizowany przez Christa. Ta część to jak odkrywanie tajemnic pracy za kulisami!
Kajko i Kokosz — Złota Kolekcja tom 5 to kontynuacja niezwykle popularnej serii komiksowej, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników w różnym wieku. Tom ten z pewnością nie zawiedzie oczekiwań fanów, którzy pokochali nie tylko same postaci, ale także cały świat, w którym rozgrywają się ich przygody.
To doskonała okazja do sięgnięcia po ukochanych bohaterów, a także wspaniałe przypomnienie o świecie Kajka i Kokosza, który jest pełen humoru, przygód i polskiej historii.
Dziękuje wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji.
Odpowiedz