Lekarz leczy, lekarz radzi, to i się pośmiać nie zawadzi!

Chyba każdy z nas był u lekarza chociaż raz. Ale raczej mieliśmy do czynienia z polską służbą zdrowia. A wiecie, jak to wygląda w Wielkiej Brytanii? Sekretny dziennik Adama Kaya, byłego doktora i komika, wprowadza nas za kulisy pracy brytyjskich medyków. Uwaga! Po tej lekturze mogą pojawić się blizny!

Jak to jest być lekarzem stażystą, dobrze?

Bycie stażystą w żadnym z zawodów nie jest dobre, oczywiście z punktu widzenia osoby na takim stanowisku. Niby studia ukończone, dyplom jest, ale nie ma doświadczenia, więc nie można być zaangażowanym do jakichś poważnych zadań. Z drugiej strony dostaje się najwięcej niewdzięcznych obowiązków, łapiących się do kategorii „przynieś, podaj, pozamiataj”. Adam Kay przedstawia to w sposób jednocześnie żartobliwy i poważny, dzięki czemu chciało mi się płakać ze śmiechu, ale też z żalu nad tym, jak wygląda czasem opieka medyczna w UK.

Że niby CO on tam miał?!

Z każdą stroną Będzie bolało kreatywność i pomysłowość ludzka zaskakiwała mnie tylko bardziej i bardziej. Odczuwałam wielki szacunek i podziw dla autora dziennika za to, że nie wybuchał śmiechem w momentach, w których ja nie mogłam się powstrzymać. Wiem, w takich sytuacjach powinno się raczej współczuć ofiarom takich wypadków, ale były one na tyle kuriozalne i „oryginalne”, że reagowałam wręcz odruchowo.

Podsumowanie

Będzie bolało to bardzo interesująca pozycja. Swoim humorem i podejściem do tematu potrafi zaciekawić nawet najbardziej opornego czytelnika. Co więcej, powstał na jej podstawie serial na Canal+, do którego scenariusz napisał sam autor! Zachęcona wersją papierową, z pewnością sięgnę po serial. I Wam polecam to samo!

 

Moja ocena:

11/10

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x