„Mindf*ck Cambridge Analytica czyli jak popsuć demokrację” Christopher Wylie

Autor książki Christopher Wylie w 2018 r ujawnił się jako sygnalista w aferze, która wstrząsnęła całym światem. 

 

Tego dnia gazety „Guardian” i „New York Times” jednocześnie opublikowały wyniki wspólnego rocznego śledztwa dotyczącego politycznej firmy consultingowej Cambridge Analityca, odpowiedzialnej po części m.in. Za zwycięstwo Trumpa, sukces Brexitu i wiele innych wydarzeń na świecie, które pod przykrywką demokratycznych plebiscytów klienci Cambridge Analytica obracali na swoją korzyść.

 

Korzystając z danych osobowych dostępnych na Facebooku i sztabu naukowców i analityków, Cambridge Analytica kreowała targetowane kampanie polityczne. Uciekając się do wyrafinowanych metod społecznej manipulacji, firma ta potrafiła przechylić szalę wyborów na korzyść swojego klienta. Christopher Wylie był jedną z osób odpowiedzialnych za informatyczną stronę całego przedsięwzięcia.

Wstrząsająca lektura, która pokazuje, jak za pomocą analizy big data współczesne korporacje mogą manipulować opinią publiczną i zaburzać demokratyczny proces wyborczy.

Wydawnictwo: Insignis

Premiera: 30.09.2020

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x