Na taki finał warto było czekać — recenzja komiksu „Star Wars. Wielka Republika. Koniec Jedi”

Pierwsza faza ery Wielkiej Republiki dobiega końca! Jedi oraz Nihilowie stają do starcia, w którym stawka jest większa niż kiedykolwiek.

Star Wars. Wielka Republika. Koniec Jedi to komiks zwieńczający pierwszą fazę ery Wielkiej Republiki ze świata Gwiezdnych Wojen. Fabuła skupia się głównie na pościgu Jedi za ich wrogiem, Marchionem Ro, znanym również jako Oko. Za scenariusz odpowiedzialni są Cavan Scott wraz z Charlesem Soule, a za rysunki Georges Jeanty, Ario Anindito oraz Guillermo Sanna.

Główną bohaterką jest Avar Kriss, z którą już mieliśmy okazję się zaznajomić. Niemniej twórcy przedstawiają ją inaczej niż dotychczas. Dotąd stoicka i pełna radości kobieta musi się bowiem zmierzyć ze swoją ciemną stroną, co moim zdaniem zawsze jest ciekawym pomysłem.

Drugą ważną postacią jest Keeve Trennis. Dziewczyna nie zdążyła nabrać jeszcze doświadczenia jako Jedi, jednak dramatyczna sytuacja zmusza ją do odnalezienia wiary w siebie po to, by finalnie dokonać bohaterskich czynów. Przyznaję, ten motyw mógł się już niektórym przejeść, ale wątek Keeve w tym konkretnym komiksie naprawdę wzbudza emocje, nawet jeśli powiela schemat.

Co się zaś tyczy akcji, początkowo nie czułam się zaangażowana, jednak nabiera ona rozpędu wraz z pojawieniem się najciekawszej jak dotąd postaci z tej ery, czyli Marchiona Ro. Twórcy przedstawili nam wreszcie jego młodość oraz sposób, w jaki doszedł do władzy nad Nihilami. Cały wątek tego bohatera bardzo przypadł mi do gustu i sprawił, że komiks oceniłam wyżej, niż pierwotnie zamierzałam.

Ponadto, album uważam za ładnie wydany. Rysownicy dołożyli wszelkich starań, by komiks przyjemniej się czytało i oglądało.

Reasumując, Star Wars. Wielka Republika. Koniec Jedi okazał się być godnym zwieńczeniem pierwszej fazy ery Wielkiej Republiki. Uważam, że jednocześnie jest to jeden z lepszych komiksów z tej serii. Polecam.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

Na codzień opiekunka ekspozycji w MAiE. W wolnej chwili czyta książki, ogląda filmy, gra na playstation, pije kawę. Fanka Marvela, Gwiezdnych Wojen i twenty øne piløts |-/
0
Would love your thoughts, please comment.x