Młody wilk musi pokonać wiele przeciwności, aby zrozumieć otaczający go świat ludzi i móc w nim przetrwać.
Komiks jest adaptacją arcydzieła światowej literatury opowiadającym o wilku zwanym Białym Kłem, którego twórcą jest Jack London. Za scenariusz odpowiada pochodząca ze słonecznej Italii Caterina Mognato, rysunki stworzył Walter Venturi, kolorami zajmowało się Minte Studio, zaś okładką Chris Regnault.
Historia została podzielona na cztery wyraźne części, które są różnymi etapami rozwoju głównego bohatera. Dzięki temu możemy lepiej przeżywać razem z nim etapy jego życia od najmłodszych lat i wczytać się w doświadczenia w poznawaniu świata.
Świetnie prezentowany jest sposób narracji. Przez całe opowiadanie możemy przeczytać myśli Białego Kła, dzięki czemu to okazja lepiej zrozumieć, co czuje i jak odbiera niektóre sytuacje. Razem z nim przeżywamy przygody związane z dorastaniem, jak na przykład pierwsze wyjście na polowanie.
Fabuła komiksu jest napisana w sposób wyrazisty. Niekiedy czytając różnego rodzaju opowiadania, człowiek ma wrażenie, jakby się zgubił albo czegoś mu brakowało. W tym przypadku wszystko jest znakomicie opisane. Czytelnik nie powinien wyłapać żadnych dziur fabularnych, czy nie rozwiniętych wątków. Wszystkie motywy zostały wyjaśnione i nie powinno się mieć wrażenia, że powinno znaleźć się coś jeszcze.
Można w tym dziele znaleźć również parę emocjonalnych wątków. Jest to pozycja skierowana na pewno dla wrażliwych osób. Jeśli głęboko pochłoniesz się w opowieść, będziesz mógł się nie raz wzruszyć, czy serce na chwile może się poruszyć.
Ten komiks pozwala bardziej zrozumieć, to co czują zwierzęta. Możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z historią o relacji między człowiekiem a wilkiem. Pozycja polecana dla miłośników zwierząt. Opowiadanie niemniej warto przeczytać, aby zrozumieć, co mogą myśleć te istoty, gdy traktujemy ich źle. Może to wzbudzić większy szacunek człowieka do nich.
Dziękuję wydawnictwu Egmont za otrzymanie egzemplarza do recenzji.
Odpowiedz