Pozycja dla fanów – recenzja komiksu „Srebrne oczy”

Srebrne oczy to graficzna wersja powieści pod tym samym tytułem, rozgrywająca się w świecie gry Five Nights at Freddy’s. Za scenariusz odpowiada twórca gry Scott Cawthon oraz Kira Breed-Wrisley, a rysunki są dziełem Claudii Shroder.

Ojciec głównej bohaterki, siedemnastoletniej dziewczyny o imieniu Charlie, był właścicielem pizzerii Freddy’ego Fazbeara w miasteczku Hurricane. Dziesięć lat przed wydarzeniami z komiksu dokonano tam okrutnych zabójstw, a ich widmo ciągle tkwi w pamięci dziewczyny. W rocznicę tragedii Charlie spotyka się z przyjaciółmi, pragnąc uczcić pamięć zamordowanego przed laty kolegi. Udają się do zamkniętej pizzerii, która była areną krwawych wydarzeń. Okazuje się, że czeka tam na nich do rozwikłania tajemnica, która wyjaśni, co tak naprawdę wydarzyło się w przeszłości.

Fabuła skonstruowana jest całkiem zgrabnie. Wydarzenia z teraźniejszości przeplatają się z retrospekcjami, dającymi wgląd we wcześniejsze wydarzenia, które odcisnęły piętno na bohaterach. A tych mamy w komiksie całkiem sporo, choć główną postacią jest wspomniana już wcześniej Charlie. Przedstawiona na kartach komiksu historia, nie jest może powalająca, ale ma w sobie sporo elementów grozy, wiec spełnia wszelkie założenia młodzieżowego horroru.

Niestety rysunki nie idą w parze z fabułą. Styl Claudii Shroder jest rodem z komiksów dla dzieci. Postaci wyglądają do siebie bardzo podobnie, ilustracjom brakuje głębi i są bardzo proste w swej konstrukcji. Mam również wrażenie, że są zbyt kolorowe. Mroczniejsze barwy, cięższy klimat, który współgrałby z historią, sprawdziłby się o wiele lepiej.

Srebrne oczy to pozycja dla młodszego czytelnika, najlepiej dla osób zaznajomionych z uniwersum Five Nights at Freddy’s. Osoby nieznające tego uniwersum, mogą czuć się zawiedzione jakością rysunków i dość prostą historią.

Od lat zainteresowany fantastyką i historią. Z czasem z czytelnika stałem się również twórcą. Pisuję szeroką pojętą fantastykę i horror, a także dzielę się z recenzjami obejrzanych filmów, przeczytanych książek i komiksów.
0
Would love your thoughts, please comment.x