Przed jakim wyborem Ty dziś staniesz? – recenzja gry „Dylematy”

Czasem stajemy przed trudnymi wyborami, nie tylko życiowymi. Z jakimi możemy się zmierzyć grając w grę Dylematy?

Dylematy 3 to imprezowa zabawa skierowana do osób dorosłych, pełna trudnych wyborów. Usiądźcie w kręgu w grupie od 4 do 15 osób i rozdajcie każdemu z graczy po 2 karty do głosowania. Wybierzcie talię, którą będziecie grali oraz tego, kto rozpocznie zabawę. A potem dajcie się porwać dyskusji o moralności i konsekwencjach swoich decyzji!

Na czym to polega?

W każdej turze na stole ląduje karta Dylematu: zagadnienia moralnego z dwoma możliwymi rozwiązaniami. Twoim zadaniem jest przewidzieć, którą opcję wybierze większość osób przy stole. Grupa może – a nawet powinna, gorąco do tego zachęcamy! – dyskutować nad możliwymi rozwiązaniami, po czym każdy z graczy podejmuje decyzję. Punktujesz, jeśli udało Ci się poprawnie przewidzieć głos większości. Ostatecznym celem gry jest zebranie 5 punktów, ale sekret dobrej zabawy polega na rozmowie. Karty mają stanowić pretekst do dyskusji na mniej lub bardziej odjechane tematy.

Zaczynając grać wraz ze znajomymi byliśmy bardzo tej gry ciekawi. Nigdy nie mieliśmy okazji spróbować czegoś podobnego. Okazało się, że jest warta uwagi.

Każdy z wyborów dał nam do zrozumienia, jak można zachować się w jakiejś sytuacji. Mogliśmy się dowiedzieć komu możemy ufać, a komu nie. Dzięki niej wiele o sobie się dowiedzieliśmy i bywało tak, że czasem byliśmy zszokowani wypowiedziami innych. Zapomnieliśmy o grze, a toczyła się między nami zacięta dyskusja.

Rozgrywka daje wiele zabawy, śmiechu oraz możliwości poznania naszych najbliższych od innej strony, której mogliśmy nie odkryć.

Uważam, że Dylematy są warte uwagi i osobiście bardzo polecam. Ja już planuję kupić kolejne, jak i poprzednie części, aby przekonać się, jak bardzo mamy sprzeczne poglądy.

Jest to świetna okazja, aby pobawić się w większym gronie przyjaciół czy znajomych. Serdecznie polecam!

Dziękuje Wydawnictwu Rebel za wysłanie gry!

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x