Zauroczony… – recenzja komiksu “Kajko i Kokosz — Złota Kolekcja. Tom 6”

Wydawnictwo Egmont pod koniec lipca wydało szósty i zarazem ostatni tom serii Złota Kolekcja. Co w nim znajdziemy?

Najnowsza część nie odbiega znacząco od poprzednich. Nadal jest to opowieść o bohaterach stworzonych przez Janusza Christę. Wewnątrz, oprócz interesującego wstępu napisanego przez Macieja Kura – scenarzystę nowych przygód Kajka i Kokosza, czytelnicy znajdą cztery komiksy: Dzień Śmiechały, Srebrny Denar, W Krainie Borostworów i Mirmił w Opałach, a także dwa komiksowe kalendarze.

Oprócz tego fani natrafią na liczne smaczki z ostatniego okresu twórczości Janusza Christy. Chodzi tu o scenariusze, rysunki, a także niezrealizowane filmy animowane z lat 90. Dodatkowe materiały rzucają nowe światło na życie i twórczość ojca Kajka i Kokosza. Szczególnie oddani miłośnicy tych bohaterów będą zachwyceni możliwością zdobycia większej ilości informacji.

W szóstym tomie Złotej Kolekcji znajdziemy między innymi wiadomości o nowych przygodach dwóch wojów oraz o serialu animowanym dla Netflixa. 

Wszystkie części komiksu, niezależnie czy to Dzień Śmiechały, czy Mirmił w Opałach, bawią swoją prostotą i niesamowitą historią. Przede wszystkim każda z nich opowiada o przyjaźni i oddaniu, a wszystko jest osadzone w słowiańskich klimatach – bajka! 

Po zakończeniu ogarnęła mnie nostalgia. Poczucie smutku, że to już koniec. Chciałbym serdecznie podziękować Wydawnictwu Egmont za zebranie wszystkich komiksów o Kajku i Kokoszu w jednej serii. Dla mnie historia tych wojów jest przepiękna, wciągająca i przede wszystkim ponadczasowa! Ma swój niepowtarzalny urok, którego nie sposób zapomnieć Pełna humoru, akcji i przygód! Można się przy niej doskonale bawić bez względu na wiek.

Komiks Kajko i Kokosz to coś, co każdy powinien znać przynajmniej w pewnym stopniu. Po pierwsze, to dzieło polskiego autora – Janusza Christy, a po drugie, jest doskonale napisane. Może warto, zamiast po Asterixa, sięgnąć po naszych własnych bohaterów, którzy również potrafią zachwycać?

Dziękuje Wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji.

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x