BrzydUla powróciła po wakacjach. Co wiemy po 8 odcinkach?

BrzydUla powróciła po wakacjach i to z wielkim przytupem. Hit TVN sprzed lat nadal ma duże grono fanów, którzy nałogowo śledzą dalsze losy Uli. Urszula, teraz już nie Cieplak, a Dobrzańska przechodzi z mężem Markiem kryzys. Rozwód wisi w powietrzu. W ostatnich odcinkach wyemitowanych przed przerwą wakacyjną skłóceni małżonkowie wpadli sobie w ramiona w namiętnym pocałunku…

W nowych odcinkach od pamiętnego wydarzenia minął tydzień. Marek i Ula rozpoczęli namiętny romans, który z jednej strony cieszy, a z drugiej irytuje. Cieszy, bo miło po ponad 150 odcinkach nareszcie zobaczyć coś innego niż skwaszone miny małżonków. Irytuje z kolei dlatego, bo ciężko u nich z rozwiązywaniem  problemów w sposób werbalny. Każdy znawca serialu wie, że związek Urszuli i Marka rozpoczął się od przyjaźni, zaufania i długich rozmów. I to się w pewien sposób kłóci z konwencją jaką przyjęli aktualnie scenarzyści. Na szczęście dla anty-fanów tej dwójki BrzydUla to nie tylko Ula i Marek, ale także duża liczba innych bohaterów. Powrócili oni po wakacjach wraz z serialem.

NOWI BOHATEROWIE

W nowej odsłonie mamy nowego bohatera – to Kryspin, były ukochany Bożenki z Bętowa. Kryspin i gospodarkę ma, i hektary ma… no i pewnie jakieś horyzonty, jak typowy rolnik w cytacie z kultowego Kogla Mogla. I to na chwilę obecną jedyne plusy jakie mogę wymienić. Facet jest strasznie neurotyczny jak na mój gust i mazgai się. A i jeszcze wstaje o 4 rano i lubi śpiewać do patelni. Jednak nie wiem czy traktować to jako plus czy minus.

Bożenka z kolei ani myśli o Kryspinie. W głowie jej już nie rolnik, a majętny przedsiębiorca. Szybko o księgowym, pardon, dyrektorze finansowym Turku zapomniała i maślanymi oczętami wodzi za samym diabolicznym Aleksem Febo. I w tym momencie znowu nie wiem, czy ona tak na serio czy tylko Uleńce chce pomóc przechytrzyć księcia ciemności. Ona sama w sumie też chyba jeszcze nie wie.

Wraz z końcem wakacji wrócili także Sebastian i szalona, kolorowa Viola. Oficjalnie Violetta Kubasińska-Hu. U nich tak jak w tym wierszu Żuraw i Czapla, czyli nic się nie zmieniło na przestrzeni 10 lat. Jedna z moich ulubionych kwestii Sebastiana z ostatnich odcinków to ” A HU…..mnie to wszystko obchodzi”. Gra słów wyszła w tym momencie scenarzystom idealnie.

POKAZ MODY – PIERWSZY PO ROKU EMISJI

Na przestrzeni pierwszych ośmiu odcinków (wszystkie dostępne w platformie Player) odbywa się także między innymi pokaz mody. Kolekcja zatytułowana jest rozwodową…No tak-jaki stan związku właścicieli Febo & Dobrzański, takie kolekcje prezentują. I wszystko byłoby pięknie i cudnie gdyby nie intrygi Aleksa Febo-aktualnie byłego wspólnika firmy. Pokaz niby cud, miód i malina a gazety nieprzychylne opinie piszą. Tak moi czytelnicy – Aleks przy współpracy z Panem Hu opłacił hejt. Taki paradoks się zrobił-Dobrzańscy Aleksa spłacili aby całkowicie się z nim rozwieść (kurna felek same rozwody w tej serii), a on im po cichu taki szach-mat zrobił. A i przy okazji modowe niedociągnięcia Urszuli gazety wypomniały.

GDZIE MOŻEMY OBEJRZEĆ BRZYDULĘ

Co dalej dowiemy się w najbliższy czwartek, gdyż Player o 20.00 udostępni kolejną porcję prapremierowaych odcinków.

Serial można oglądać także codziennie, od poniedziałku do czwartku, na TVN7 o godzinie 20.00. Ja jestem jednak zwolenniczką oglądania odcinków „ciągiem”, więc głównie korzystam z Player i odcinki oglądam hurtowo z wyprzedzeniem.

CIEKAWOSTKA

Pod koniec sierpnia TVN opublikował ramówkę jesienną przez co wprowadził fanów serialu w osłupienie. Zgodnie z opisem Marek, a co za tym aktor odtwarzający rolę ma zniknąć z serialu na jakiś czas. Na jego miejscu w życiu Uli ma się pojawić Marek nr 2. Ile z tego jest prawdą dowiemy się zapewne niebawem.

0
Would love your thoughts, please comment.x