„Call My Agent” w Wielkiej Brytanii nie powróci z drugim sezonem !

Call My Agent w Wielkiej Brytanii – emitowany lokalnie jako Ten Percent raczej nie doczeka się drugiej odsłony. Jaki jest powód rezygnacji z produkcji serialu?

Remake popularnej francuskiej komedii, w której wystąpili Jack Davenport, Lydia Leonard, Prasanna Puwanarajah i Maggie Steed, pojawił się w serwisie Amazon Prime Video w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2022 roku i wzbudził duże nadzieje. W USA film miał premierę w Sundance Now i AMC+.

Oryginalny serial zatytułowany Ten Percent, we Francji, okazał się być hitem, który doczekał się czterech sezonów, a obsadzie, w tym Camille Cottin i Assaad Bouab, zapewniła międzynarodową sławę.

To przedstawienie, którego akcja rozgrywa się w biurach paryskiej agencji talentów, było również znane z licznych występów gwiazd, w tym Moniki Belluci, Sigourney Weaver i Juliette Binoche, które odgrywały przerysowane wersje samych siebie.

Brytyjska adaptacja, będąca koprodukcją Amazon Studios, Bron i Headline Pictures, zadebiutowała z podobnie gwiazdorską obsadą, w tym rolami Heleny Bonham Carter, Dominica Westa i Davida Harewooda. Została stworzona i napisana przez showrunnera Johna Mortona (W1A).

Serial pomimo pozytywnego odzewu doczekał się kasacji, liczne niepowodzenia – w tym odejście szefowej Amazon Studios Europe, Georgii Brown kilka miesięcy po premierze serialu, wielki reset streamerów w zeszłym roku i upadek Bron Studios w zeszłym miesiącu – oznaczały, że drugi sezon nie miał szans na wystartowanie.

Francuska wersja serialu została pierwotnie wyemitowana w 2015 roku, ale nowa publiczność znalazła go w serwisie Netflix podczas pierwszych blokad związanych z pandemią w 2020 roku. Jej sukces zaowocował licznymi lokalnymi adaptacjami, w tym hiszpańskimi, włoskimi, indonezyjskimi i indyjskimi.

Przedstawiciele Headline Pictures i Amazon Studios odmówili komentarza w tej sprawie.

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x