Can Yaman otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Dzisiaj zakończył się Festiwal Filmowy w Wenecji. Turecki gwiazdor Can Yaman otrzymał nagrodę Filming Italy Best Movie Award jako Osobowość telewizyjna roku

78 Festiwal Filmowy w Wenecji przechodzi właśnie do historii. Wśród bohaterów czerwonego dywanu w Wenecji wyróżniał się Can Yaman – turecki aktor, który otrzymał nagrodę Filming Italy Best Movie Award jako Osobowość telewizyjna roku

Festiwal Filmowy w Wenecji uchodzi za najstarszą imprezę filmową na świecie. Wraz z Weneckie Binnale Architektury stanowi Binnale Sztuki Współczesnej w Wenecji. Festiwal nie odbywa się w historycznym centrum Wenecji, ale na wyspie Lido.

Can Yaman ogłosił, że zagra w nowej produkcji

Can Yaman to turecki gwiazdor seriali typu rom-com, który od dłuższego czasu mieszka we Włoszech. Sławę zyskał dzięki takim serialom jak Inadina Ask, Erkenci Kus, czy też Mr Wrong. Yaman z wykształcenia jest prawnikiem oraz biegle włada kilkoma językami, między innymi językiem włoskim.

W ciągu ostatniego roku włoskie stacje telewizyjne wyemitowały łącznie aż trzy seriale z udziałem Cana Yamana. Były to odpowiednio Erkenci Kus, u nas znany jako Wymarzona miłość, Mr Wrong oraz Dolunay, czyli Pełnia.

Can Yaman angażuje się w różne ciekawe projekty. Najbardziej spektakularny – Sandokan wchodzi na ekrany w ciągu kilku miesięcy. Ma on się składać z 8 odcinków, po 50 minut każdy. Wciąż nie ma pewności kto nabędzie prawa do emisji – RAI, Mediaset, Netflix czy Amazon Prime.

 

0
Would love your thoughts, please comment.x