Ciekawostki i wypowiedzi twórców o serialu „Lost: Zagubieni”

0
153

Z okazji rocznicy finału serialu Zagubieni na New York Comic Conie odbył się panel popularnej niegdyś produkcji. Twórcy odpowiedzieli na różne pytania. Czy tym razem usłyszeliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania?

Zagubieni to kultowy serial stacji ABC. Od ostatniego odcinka minęło już dziesięć lat – z tej okazji podczas New York Comic Conu odbył się specjalny panel, w którym wzięli udział scenarzyści – Damon Lindelof i Carlton Cuse. Odpowiedzieli oni na pytania obecnych na wydarzeniu fanów. Co zdradzili?

  • Postacie miały więcej przeklinać, jednak na przeszkodzie stanęły wiekowe ograniczenia.
  • Twórcy nie mogli stworzyć mniej niż dwadzieścia cztery odcinki na sezon, dlatego było w nich tyle zapychaczy.
  • Zdaniem twórców, Hurley co roku organizuje na wyspie turniej golfa.
  • Śmierć Charliego była dla twórców tą zdecydowanie najsmutniejszą.
  • Według Lindelofa istnieją dwa rodzaje podróży w czasie: model Back to the Future, w którym postać cofa się w czasie i może zmienić przeszłość, lub wersja, w której każda akcja jest z góry ustalona i nic nie jest tak naprawdę zmienne. Twórcy i scenarzyści LOST zdecydowali się na drugą opcję. Ta odmiana skoków w czasie zastosowana w produkcji wymagała starannego planowania, ponieważ wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości, nie mogły zaprzeczyć niczemu znanemu w teraźniejszości.
  • Lindelof i Cuse zauważyli, że serial taki jak Zagubieni mógłby skorzystać na bardziej współczesnym modelu telewizji, czyli modelu streamingu. Krótsze sezony, mniej zapychaczy i umiejętne korzystanie z bradziej kolorowego i dramatycznego języka mogłyby w interesujący sposób zmienić podejście do serii.
  • Fani nie powinni jednak liczyć, że twórcy oryginału zajmą się ewentualnym rebootem. Cuse z naciskiem stwierdził, że opowiedzieli historię, którą chcieli opowiedzieć i nie mają już żadnych kart na stole. Ciężko pracowali, by przekonać dyrektorów ABC, którzy mieli nadzieję na więcej sezonów, do zakończenia programu wcześniej. Lindelof przekonuje jednak, że byłby otwarty na nową historię osadzoną w uniwersum LOST, zwłaszcza że młodsze pokolenie scenarzystów dorastało oglądając oryginał. ABC nie zgłosiła się jednak do nich z nowym żadnym projektem związanym z franczyzą.
  • Napisanie odcinka The Constant zajęło twórcom aż siedem tygodni, podczas gdy standardowy czas pisania scenariusza epizodu to około dziesięciu dni.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments