Czy warto oglądać „Supermana and Lois”? Czy znajdziemy w nim coś nowego? – recenzja pierwszego odcinka

fot: The CW

24 stycznia stacja CW wypuściła nowy serial zatytułowany Superman and Lois. Jest to słynna opowieść o dorastaniu Kal-Ela, który wylądował na planecie Ziemia z powodu umierającej planety Krypton.

Główny bohater został wychowany w Smallville w Kansas przez rolników Jonathana i Martę Kentów, którzy pomogli w rozwijaniu jego supermocy. Clark podjął pracę w gazecie Daily Planet w Metropolis, gdzie zakochał się w Lois Lane. Pobrali się. Mają dwójkę synów bliźniaków: wysportowanego – Jonathana i unikającego kontaktu z ludźmi – Jordana.

Wszystkie momenty, które opisałem wyżej, zostały przybliżone już na samym początku, aby wprowadzić nowego widza w historię Supermana. Były one pokazane w dość szybkim tempie. Naświetliły najważniejsze momenty życia Kal-Ela.

Przechodząc już do sedna, nowa odsłona historii o Clarku Kencie od CW zapowiada się bardzo dobrze. Efekty specjalne są zrobione na najwyższym poziomie. Wyglądają jak w filmie pełnometrażowym za grube miliony. Mógłbym postawić je na równi z tymi z Wonder Woman, a nawet z Aquamana. Dużo uwagi poświęcono ubraniu Supermana. Jest dopracowany i wygląda bardzo dobrze.

Hoechlin i Tulloch już wcześniej wcielili się w Supermana i Lois w Arrowverse. Bałem się, że nie będą umieć odtworzyć tej samej chemii we własnym serialu. Myliłem się. Mają bardzo dobrą kontrolę nad swoimi postaciami. Obsadzenie tej dwójki było strzałem w dziesiątkę. Bohaterowie świetnie się dopełniają, zarówno w prywatnym, jak i zawodowym życiu.

Warto zwrócić uwagę, że imiona bliźniaków wcale nie są przypadkowe. Najstarszy otrzymał imię Jonathan na cześć ziemskiego ojca Clarka, a Jordan na cześć Jor-Ela. Nowa odsłona przygód Supermana dużo czerpie z pierwowzoru.

Cieszę się, że historia Clarka Kenta nie jest skupiona tylko na synach głównego bohatera. Bliźniacy są częścią, ale nie całością. Człowiek ze Stali ma wroga. Scena walki z antagonistą była porywająca! Oczywiście moim zdaniem to się nie trzyma kupy, ponieważ jest tylko jeden Luthor na Ziemi Prime. Skoro wszystkie światy Arrowverse są w jednym uniwersum, to dlaczego mamy innego Lexa i to jeszcze ciemnoskórego? O ile to jest on. Nie dostaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, o kim mowa.

Superman and Lois to świetna produkcja od CW. Wypada jak na razie najlepiej ze wszystkich seriali DC. Wnosi sporo nowości. Historia zmierza w bardzo ciekawym kierunku. Zdecydowanie nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x