„Diuna: Część druga”: ekipa filmowa właśnie rusza ze zdjęciami!

Denis Villeneuve właśnie powrócił na Arrakis, aby rozpocząć zdjęcia do filmu Diuna: Część druga.

Film ukaże się w kinach w listopadzie 2023 roku, a jego producentami są Warner Bros. Pictures i Legendary Entertainment. Oficjalna zapowiedź Diuna:Część 2 brzmi:

Ten film będzie kontynuacją mitycznej podróży Paula Atrydy, który jednoczy się z Chani i Fremenami, będąc na wojennej ścieżce zemsty przeciwko spiskowcom, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem między miłością swojego życia a losem całego wszechświata, stara się zapobiec strasznej przyszłości, którą tylko on może przewidzieć.

O rozpoczęciu zdjęć obie wytwornie powiadomiły świat poprzez podzielenie się zakulisowym zdjęciem tabliczki oznaczającej rozpoczęcie prac nad filmem. Obecnie kręcony jest w Budapeszcie, a dodatkowe zdjęcia będą miały miejsce w Abu Dhabi, Jordanii oraz Włoszech.

Wytwórnie Warner Bros. i Legendary potwierdziły również powrót obsady, na czele której stoi Timothée Chalamet jako Paul Atryda. Do nominowanego do Oscara chłopaka ponownie dołączą Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Charlotte Rampling i Stephen McKinley Henderson. Wytwórnia potwierdziła również doniesienia o poszerzeniu obsady o Austina Butlera w roli Feyda Rautha, Christophera Walkena jako cesarza oraz Florence Pugh, Léę Seydoux i Souheilę Yacoub.

Za reżyserie filmu podobnie jak przy pierwszej części będzie odpowiadał Villeneuve. Warto zaznaczyć, ze nominowany do Oscara reżyser wraz z Jonem Spaihtsem jest współtwórcą scenariusza, który oparty jest na drugiej części powieści Franka Herberta z 1965 roku. Villeneuve będzie dodatkowo pełnił funkcję producenta, obok Mary Parent, Cale’a Boytera, Tanyi Lapointe i Patricka McCormicka.

Diuna: Część druga ma pojawić się w kinach 17 listopada 2023 roku.

0
Would love your thoughts, please comment.x