Dlaczego w tym roku nie będzie nominacji do nagrody Emmy dla seriali takich jak „The Crown”, „The Boys” i „The Handmaid’s Tale”?

The Crown Netflixa, Westworld HBO, The Boys Prime Video i The Handmaid’s Tale Hulu nie znalazły się na tegorocznej liście nominowanych do nagrody Emmy, ale nie dlatego, że je pominięto.

Okres kwalifikacyjny ustalony przez Television Academy do nagród w 2022 roku wymaga, aby seriale były emitowane między 1 czerwca 2021 roku, a 31 maja 2022 roku. Wiele tytułów ma opóźnienia spowodowane pandemią, co sprawia, że lista jest znacznie mniejsza niż w zeszłym roku.

The Crown było wielkim zwycięzcą w zeszłym roku Emmy Awards biorąc do domu złote statuetki dla Drama Series; aktora i aktorkę wiodących Josha O’Connora i Olivii Colman, oraz aktora i aktorki drugiego planu Tobiasa Menziesa i Gillian Anderson.

Oryginalna seria Hulu Handmaid’s Tale zdobyła w zeszłym roku nominacje idąc łeb w łeb w wielu tych samych kategoriach co The Crown. Jego nadchodzący piąty sezon ma mieć premierę 14 września. W zależności od tego, kiedy pojawi się piąty sezon The Crown, może się okazać, że w 2023 roku The Handmaid’s Tale stanie do walki o nagrody.

Fot.HBO/Materiały prasowe

Długo oczekiwany 4. sezon Westworld jest obecnie emitowany, jednak jego premiera odbyła się już po zamknięciu okna kwalifikacyjnego Emmy. W podobnej sytuacji jest serial The Boys, którego trzeci sezon miał premierę 3 czerwca. Oba te sezony będą kwalifikować się do nominacji dopiero w przyszłym roku.

Inne ulubione przez fanów seriale, które nie zostaną zakwalifikowane w tym roku to Mandalorianin i Obi-Wan Kenobi produkcji Disney+.

W związku z tym, że ulubieńców sezonu nagród odsunięto od nominacji, otwierają się możliwości dla takich seriali jak Squid Game Netflixa, Yellowstone Paramountu, Yellowjackets Showtime, Reservation Dogs FX oraz Severance i Pachinko Apple TV+. Po pominięciu zeszłorocznego cyklu Emmy powracają także ulubieńcy nagród: Succession, The Marvelous Mrs. Maisel, Euphoria, Insecure, Barry, Ozark, Stranger Things, Russian Doll, The Morning Show, Killing Eve i What We Do In the Shadows.

W przypadku sieci i streamerów, którzy zdecydowali się na wydania z podzielonym sezonem, pierwsze porcje kwalifikują się, natomiast drugie nie. Tak jest w przypadku Stranger Things Netflixa, którego sezon 4 Volume 1 kwalifikuje się, a Volume 2 nie, oraz Better Call Saul AMC, z jego sezonem 6 Part 1, które również się załapał, a Part 2 nie.

0
Would love your thoughts, please comment.x