niedziela, 4 grudnia, 2022
Strona głównaInneGorący temat: Bob Iger powraca jako szef Disney'a!

Gorący temat: Bob Iger powraca jako szef Disney’a!

Szokujące wieści dotarły do nas zza oceanu. Wszystko wskazuje na to, że Bob Iger na powrót poprowadzi The Walt Disney Company.

W 2005 roku Bob Iger objął stanowisko dyrektora generalnego The Walt Disney Company. Funkcję tę z powodzeniem pełnił aż do 2020 roku, kiedy zdecydował się objąć nowo utworzony urząd dyrektora wykonawczego. Wtedy też obwieścił Boba Chapeka swoim następcą.

Minionej nocy Disney ogłosił jednak, że zwalnia Chapeka. Powodem tej decyzji jest między innymi ogromny spadek akcji koncernu oraz napięta atmosfera w firmie.

Z tej też przyczyny zaproponowano Igerowi powrót na stare stanowisko, a on wyraził na to zgodę. W mailu, jaki sporządził do pracowników Disney’a, wyznał ekscytację swoim powrotem. Swoją wiadomość zakończył w następujący sposób:

Jestem optymistą i jeśli czegoś się nauczyłem podczas lat spędzonych w Disney’u, to tego, że nawet w obliczu niepewności – a może zwłaszcza w obliczu niepewności – nasi pracownicy i członkowie obsady osiągają niemożliwe. Dzięki wam Disney zajmuje szczególne miejsce w świadomości ludzi na całym świecie, a wasze oddanie tej firmie i jej misji polegającej na niesieniu ludziom radości poprzez opowiadanie wspaniałych historii jest dla mnie inspiracją każdego dnia. 

Czy jesteście zadowoleni z tej decyzji?

Marta Banaszkiewicz
Na codzień opiekunka ekspozycji w MAiE. W wolnej chwili czyta książki, ogląda filmy, gra na playstation, pije kawę. Fanka Marvela, Gwiezdnych Wojen i twenty øne piløts |-/
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x