„Hamilton” – Disney+ cenzuruje wulgaryzmy w musicalu!

Hamilton to kultowy musical z Broadwayu, który będzie można obejrzeć na Disney+. Czeka go jednak mała cenzura.

Dzięki specjalnemu nagraniu fani będą mogli obejrzeć go na Disney+ już od 3 lipca.

Będzie to materiał przedstawiający zarejestrowany na scenie spektakl, w którym udział wzięła oryginalna obsada. W Hamiltonie pojawia się kilka przekleństw, produkcja dostała jednak niższą kategorię wiekową, by mogli go obejrzeć widzowie powyżej trzynastego roku życia. By jednak otrzymać PG-13, twórcy musieli pójść na ustępstwa. MPAA (czyli amerykańska organizacja odpowiedzialna za kategoryzację wiekową) ma w związku z językiem dość surowe reguły – więcej niż jeden „fuck” zapewnia kategorię R. W Hamiltonie ten wulgaryzm pojawia się trzykrotnie, a zatem dwa z nich muszą zostać ocenzurowane.

Jak powiedział Lin-Manuel Miranda, twórca słów, muzyki i scenariusza:

Jeśli musimy wyciszyć słowo bądź dwa, by dotrzeć do jak najszerszej publiczności, nie mam absolutnie nic przeciwko. Młodzi ludzie i tak znają słowa naszych piosenek na pamięć. Nie sądzę, abyśmy pozbawiali kogoś czegokolwiek przez wyciszenie „fucka” dla zdobycia niższej kategorii wiekowej.

W 2016 roku Hamilton zdobył rekordowe 16 nominacji do nagrody Tony z czego zdobył aż 11 statuetek. Nagrodzony został też Pulitzerem.

Zdjęcia trwały przez dwa tygodnie zanim oryginalna obsada zakończyła tę przygodę. Są w niej: Daveed Diggs, Renee Elise Goldsberry, Jonathan Groff, Christopher Jackson, Jasmine Cephas Jones, Leslie Odom Jr, Okieriete Onaodowan, Anthony Ramos i Philipa Soo.

Co sądzicie o tej małej zmianie? Jesteście przeciwko czy może za?

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x