HBO zaprezentowało pierwsze grafiki z prequelu „Gry o Tron”!

HBO udostępniło pierwsze grafiki koncepcyjne z House of the Dragon, informując nas przy tym, kiedy ruszą prace na planie. Co wiemy o prequelu Gry o Tron?

Amerykański gigant udostępnił w mediach społecznościowych dwie grafiki koncepcyjne, przedstawiające smoki, które będą nieodzownym elementem nadchodzącej produkcji HBO. Szef WarnerMedia Jason Kilar oznajmił także, że zdjęcia do serialu wystartują za kilka miesięcy w 2021 roku. Według jeszcze niedawnych, nieoficjalnych doniesień, miałby to być początek nadchodzącego roku, aczkolwiek jest to mało prawdopodobne, zważywszy na obecną sytuację.

Warto wspomnieć, że obecnie trwają castingi w Londynie, gdzie producenci bacznym okiem próbują wybrać odpowiednich aktorów. Dotąd wybrano oficjalnie jednego aktora. Jest nim Paddy Cosidine (Peaky Blinders, The Outsider), który zagra rolę króla Viserysa I Targaryena. Viserys jest opisywany, jako spokojny, miły i przyjazny człowiek, który nie stroni od pomocy. Jednako jest przeciętnym władcą, który pośrednio swoimi decyzjami wywołał konflikt nazwany „Tańcem smoków”. Nieoficjalnie mówi się także o tym, że Matt Smith (Doktor Who, The Crown) może wcielić się w rolę księcia Daemona Targaryena, jednego z najbardziej barwnych bohaterów. Ponadto do obsadzenia są między innymi role Rhaenyry Targaryen, Aegona II Targaryena, Corlysa Velaryona lub Alicent Hightower.

Paddy Considine interview: 'I feel like my new film Journeyman has been rejected in many ways' | The Independent | The Independent

House of the Dragon będzie oparty na fabule książki Ogień i krew George’a R.R. Martina. Serial głównie będzie skupiony wokół królewskiego rodu Targaryenów. Zobaczymy krwawe i dramatyczne wydarzenie, podczas którego nie brakowało szokujących i przełomowych momentów, a to wszystko dopełnione wielowymiarowymi bohaterami oraz smokami, które w ówczesnych czasach były codziennością w Westeros.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon będzie składał się z 10 odcinków. Twórcami serialu są Ryan Condal, Miguel Sapochnik oraz George R.R. Martin. Premiera jest planowana na 2022 rok.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x