J.K. Rowling udostępniła pierwsze rozdziały nowej powieści! Czy okaże się hitem tak jak „Harry Potter”?

Brytyjska autorka znów postanowiła umilić najmłodszym okres kwarantanny – w sieci ukazały się pierwsze rozdziały jej nowej książki!

Co wiemy o The Ickabog i czy ma coś wspólnego z serią o młodym czarodzieju?

The Icabog to powieść skierowana do najmłodszych czytelników, która powstała w przerwach między pisaniem kolejnych odsłon historii Chłopca, Który Przeżył. Rowling planowała jej publikację tuż po wydaniu Insygniów Śmierci, jednak ostatecznie zmieniła zdanie. Książka wylądowała na strychu, a autorka skupiła się na tworzeniu powieści dla dorosłych. Aż do tej chwili!

Pandemia koronawirusa widocznie obudziła w niej nowe pokłady energii i kreatywności.  Nie tylko powołała stronę Harry Potter At Home, by zaoferować ciekawe zajęcie dla dzieci będących w domach. Doszła również do wniosku, że to czas najwyższy, by świat poznał historię przedstawioną w The Ickabog. Otrzepała zatem kurz, naniosła kilka poprawek i dopisała zakończenie książki, która ukaże się zupełnie za darmo. Super, prawda?

Książka będzie zupełnie darmowa, dostępna dla wszystkich w sieci. Pierwsze rozdziały, czekają już na oficjalnej stronie poświęconej książce. Kolejne odsłony pojawiać się będą w każdy dzień roboczy aż do 10 lipca 2020 roku. Obecnie dostępna jest wyłącznie wersja anglojęzyczna, jednak trwają już prace nad tłumaczeniami, natomiast w listopadzie ukaże się w wersji papierowej, z czym wiąże się konkurs zorganizowany przez Rowling. Dzieci ze wszystkich krajów mogą nadsyłać wykonane przez siebie ilustracje i istnieje szansa, że znajdą się one w wersji książki opublikowanej w ich kraju. Całe swoje honorarium autorka przekaże na rzecz organizacji walczących z COVID-19.

Co istotne – J.K. Rowling jasno zaznaczyła, że The Ickabog nie ma żadnego związku z Harrym Potterem. Nie jest żadną kontynuacją, prequelem czy spin-offem. To zupełnie odrębna historia.

Co myślicie o nowej powieści? Jesteście ciekawi?

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x