Jak uwolnić się z destrukcyjnej relacji? – recenzja książki „Toksyczne matki” Hannah Alderete

Nie potrafisz sobie poradzić z narcystyczną matką? Nie dajesz rady z nadmiernymi emocjami? Wiedz, że nie musi tak być. Oto poradnik, który pozwoli Ci się wydostać z tego bagna.

Dzieci toksycznych matek mogą mieć problemy z poczuciem własnej wartości. Często same siebie krytykują i nie potrafią poradzić sobie z emocjami. Hannah Alderete – licencjonowana doradczyni w zakresie zdrowia psychicznego – stworzyła poradnik, który ma pomóc osobom w walce o własne szczęście i spokój.

Historie innych osób uświadomiły mi, że nie tylko ja zmagam się z takim problemem, że nie jestem jakaś „dziwna” czy „odmienna”. W takiej sytuacji może znaleźć się każdy. Lektura Toksycznych Matek pokazuje, że nie jest się w tym odosobnionym, a także, że wiele innych osób wyszło z tego stanu i nauczyło z tym wszystkim radzić. Zatem Ty też masz szansę to zrobić!

Za ogromny plus uważam, że w tej pozycji nie znajdziemy jedynie tekstu i samej teorii. Jest także dużo ciekawych zadań, ćwiczeń oraz pytań, które pozwolą przepracować ten temat w zaciszu własnego domu.

Jeśli już wspomniałam o teorii, są to same wartościowe rzeczy. W przypadku gdy spodoba nam się któryś z poruszanych tematów i chcielibyśmy poczytać o nim więcej, na końcu książki znajdziemy bibliografię. W bardzo łatwy sposób możemy dzięki temu sięgnąć do podanego źródła i szukać dalej na własną rękę odpowiedzi na nurtujące pytania.

Książka naprawdę skłania do myślenia oraz zastanowienia się nad pewnymi rzeczami i etapami w naszym życiu. Jeśli masz problemy z wyznaczeniem granic lub relacją ze swoją matką, to myślę, że ta książka jest dla Ciebie. Przystępny sposób pisania oraz ciekawe ćwiczenia pomogą Ci w zbudowaniu pewności siebie i stania się lepszym człowiekiem.

Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz do recenzji.

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x