Jaki turecki serial był najpopularniejszy w 2022 roku?

fot: TRT1

Turecka branża telewizyjna nie odpoczywa ani jednego dnia. Z roku na rok powstanie coraz więcej programów.

W 2022 roku na tureckich ekranach pojawiło się ponad 70 seriali. Jeśli do zestawienia dodamy projekty cyfrowe, to liczba wzrośnie do 114. W ciągu roku wystartowało 45 nowych seriali, a do finału trafiło 41.

O to TOP 10 najpopularniejszych tureckich seriali w Turcji w 2022 roku:

10. Mahkum

Serial jest remakiem koreańskiej produkcji. Na początku ubiegłego roku seria cieszyła się ogromną popularnością. Jednak, gdy tylko historia się skończyła, tureccy pisarze nie byli w stanie zaoferować niczego oryginalnego, co przyciągnęłoby publiczność. Podjęto decyzję o anulowaniu projektu z powodu niskich ocen.

9. Yasak Elma

Serial od Fatiha Aksoya znajduje się w czołówce najpopularniejszych produkcji telewizyjnych w Turcji. W pierwszych miesiącach nowego roku oglądalność wzrosła do 8%. Finał serii zaplanowany jest na czerwiec 2023 roku.

8. Ben Bu Cihana Sığmazam

Nowy serial z Oktayem Kaynarcą w roli głównej miał najbardziej udane otwarcie sezonu, zaczynając od rewelacyjnych wyników w rankingach. Po tym nastąpił jednak spadek, który nie był tak duży i pozwolił produkcji tureckiej miejsce w TOP 10 najpopularniejszych serii w 2022 roku.

7. Camdaki Kiz

Popularny program OGM Pictures nadal przyciąga uwagę widzów w trzecim sezonie. W sumie wyemitowano 37 odcinków, które wciąż przyciągają dużą widownię.

6. Teşkilat

Serial od stacji TRT1 zmienił głównego bohatera w zeszłym sezonie. Murat Yildirm został gwiazdą serialu zamiast Çağlara Ertuğrula (więcej o tym: Çağlar Ertuğrul opuszcza obsadę „Teşkilat”)
. Zachodzące zmiany dodatkowo zwiększyły zainteresowanie serią. Oglądalność wzrosła do 9%.

5. Alparslan: Büyük Selçuklu

Historyczny serial od producenta Emre Konuka niezmiernie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tureckich widzów. Z wielkim entuzjazmem śledzą wielkie bitwy, pałacowe intrygi w seldżuckim pałacu.

4. Yargi

Odkrycie roku! Seria zdobyła w 2022 roku wiele nagród i cieszyła się sporym zainteresowaniem tureckiej publiczności. Ponadto serial jest z powodzeniem sprzedawany za granicą. Powstał nawet grecki remake.

3. Kuruluş Osman

Prawdziwy fenomen tureckiego ekrany. Serial historyczny już czwarty rok z rzędu utrzymuje się na szczycie tureckich rankingów. W 2022 roku ukazały się 33 odcinki. Teraz fani zadają sobie pytanie, co dalej? Czy powstaną kolejne sezony?

2. Yalı Çapkını

Seria od OMG Pictures wystartowała jesienią i dość szybko stała się prawdziwym fenomenem, ustanawiając rekord oglądalności w 2022 roku! Nie wykluczone, że serial zajmie pierwsze miejsce w 2023 roku! O ile nie pojawi się jeszcze bardziej popularny program.

1. Gönül Dağı

Na szczycie tureckich ocen znalazł się program telewizyjny, który poza Turcją nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Produkcja jest głównie przeznaczona dla przeciętniej tureckiej widowni.

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x