Już za chwilę Netflix będzie mógł pochwalić się polskimi serialami z Canal+ oraz spin-offem Teorii wielkiego podrywu! Jest to z pewnością świetna niespodzianka dla fanów tej produkcji, którzy nie mogli sobie pozwolić na HBO MAX.
Już teraz możemy obejrzeć pięć pełnych sezonów Niepewnych, a 15 sierpnia zobaczymy Graczy z Dwayne’em Johnsonem. Wcześniej zapowiedziano także Kompanie Braci, Pacyfik i Sześć stóp pod ziemią. Jakie seriale do nich dołączą?
Polskie produkcje CANAL+ na Netfliksie. Co obejrzymy?
Na platformie streamingowej zobaczymy Żmijowisko i Misję Afganistan. Ten pierwszy serial, to adaptacja kryminału Wojciecha Chmielarza, opowiadająca o zaginięciu 15-letnia Ady. Gdy poszukiwania nie przynoszą efektu, rok po tragedii ojciec wraca na miejsce i na własną rękę próbuje odszukać córkę. Pojawiają się nowe tropy i podejrzani, a sprawa gmatwa się coraz bardziej. Premiera na Netfliksie 30 sierpnia.
Misja Afganistan opowiada o polskich żołnierzach drugiego plutonu pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej, którzy pod dowództwem młodego oficera, Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński) zostają wysłani do Afganistanu. Premiera na platformie została zaplanowana na 24 sierpnia.
Będziemy mieli także okazje obejrzeć serial, który do tej pory był emitowany na HBO MAX, czyli Młody Sheldon, spin-off Teorii wielkiego podrywu. Niestety na chwilę obecną nieznana jest data premiery na Netfliksie. Produkcja opowiada o dzieciństwie inteligentnego, a zarazem specyficznego Sheldona Coopera. Akcja rozgrywa się w Teksasie, a chłopak zmaga się z trudnościami życia w liceum oraz wśród własnej rodziny. Narratorem jest aktor Jim Parsons, który grał jego dorosłą wersję we wspomnianym wyżej serialu.
Co ciekawe Netflix rozszerza swoją bibliotekę produkcjami na licencji z innych źródeł, sam jednak nie ma zamiaru udostępniać własnych. Jak twierdzi:
Rynek syndykacji, rynki domowych nagrań wideo, które nadal istnieją, kurczą się w sposób, który nie jest zbyt ekscytujący do wykorzystania, w porównaniu z szansą, którą mamy, by zadowolić naszych subskrybentów i zachwycić ich naszymi treściami z całej naszej historii.
Tymczasem inne platformy uważają, że nie warto uparcie trzymać wszystkiego u siebie i wręcz jest to nieopłacalne. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery David Zaslav, bez skrupułów czyści bibliotekę HBO Max usuwając z niej seriale i sprzedając dalej. Podobnego zdania jest CEO The Walt Disney Company, Bob Iger. Disney nawet rozważa sprzedaż kanałów telewizyjnych, które mogą nie być kluczowe dla firmy, w tym sieci ABC, FX, Freeform i National Geographic.
Podczas wystąpienia w programie CNBC Iger powiedział również, że istnieje możliwość licencjonowania treści Disneya do innych usług streamingowych, w celu obniżenia wydatków.
Odpowiedz