Klasyk klasyków, czyli „Ania z Zielonego Wzgórza”

Książki o losach Ani Shirley autorstwa Lucy Maud Montgomery są znane chyba na całym świecie. Niedawno wydawnictwo Świat Książki opublikowało ekskluzywną edycję oprawioną w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. 

Raczej większość osób kojarzy, jak potoczyła się historia bohaterów, więc nie będę się na niej zbytnio skupiać. 

Muszę przyznać, że nigdy nie czytałam ani nie miałam zamiaru sięgnąć po tę pozycję. Nie przeczytałam tej książki, nawet gdy była moją lekturą w niższych klasach. Czy to moja strata? Nie wydaje mi się. 

Wpadła w moje ręce dosłownie przez przypadek, bo po prostu przy okazji otrzymania innych książek. Mogę śmiało stwierdzić, że gdyby nie ta sytuacja, to nawet przez myśl by mi nie przeszło, że powinnam zainteresować się twórczością Montgomery.

Nie byłam nastawiona do niej negatywnie, gdy zaczynałam przygodę z Anią. Naprawdę chciałam zobaczyć w niej ten potencjał, który wszyscy widzą. No niestety… nie udało się. Moje zdanie na temat tej pozycji nie uległo drastycznej zmianie. 

Nie wiem, co ze mną jest nie tak, ale mam wrażenie, że to jakiś skandal, skoro tak bardzo nie trawię tej książki. Mi samej jest przykro… Po tym, z jakim zafascynowaniem obejrzałam serial Ania, nie Anna, naprawdę myślałam, że przeczytanie tej pozycji przyjdzie mi z łatwością, bo w końcu bym mogła śledzić dalsze losy rudowłosej. Najwidoczniej nie jest mi to dane w tym momencie…

Za to chciałam pochwalić Świat Książki, bo to, co zrobili to naprawdę kawał dobrej roboty. Książki Lucy krążą po świecie wydane w wielu wersjach, co rusz bardziej nowoczesnej/uroczej/skromnej oprawie. Tym razem zachwycam się okładką. Minimalistyczna i kolorowa ze złotymi zdobieniami. Do tego w dotyku przypomina płótno malarskie. Wygląda po prostu cudownie. 

Mam nadzieję, że fani Ani Shirley nie spalą mnie na stosie za tą opinię. Mam nadzieję, że za kolejnych kilka, a może nawet kilkanaście lat, przekonam się do tych książek.

To piękne wydanie znajdziecie na stronie Świat Książki.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
0
Would love your thoughts, please comment.x