Kolejne duże studia VFX dołączają do produkcji drugiego sezonu „Wiedźmina”!

Jakiś czas temu Redanian Intelligence informowało, że dwa duże studia specjalizujące się w efektach wizualnych dołączyły do produkcji następnego sezonu Wiedźmina. Jak się okazuje to nie wszystko, ponieważ okazało się, że dwa kolejne studia VFX pracują nad produkcją Netflixa.

Pierwszym nowym, warto zaznaczyć, że sporym studiem, jest szanowane i wielokrotnie nagradzane Rodeo FX, które działa w branży VFX od 2007 roku. W ostatnich latach pracowali przy bardzo dużych produkcjach, do których można zaliczyć Grę o Tron, Stranger Thins lub chociażby Deadpool.

 

 

Natomiast drugim studiem jest kanadyjskie Mr. X. Podobnie jak Rodeo FX również nie są świeżakami w tej branży. W ich CV widnieją między innymi Wikingowie, Carnival Row i Cursed. Ponadto niewykluczone, że studio Nviz, które pracowało przy pierwszym sezonie, również bierze udział w powstawaniu drugiego sezonu.

 

Oznaczałoby to, że nad efektami wizualnymi do drugiego sezonu pracują takie studia jak: Industrial Light & Magic, The Third Floor, Cinesite, Nviz, Rodeo FX, Platige Image, Mr. X, Clear Angle Studio, One of Us. Czy powiększenie liczby studiów VFX oznacza, że w drugim sezonie zobaczymy więcej zapierających dech w piersiach scen wizualnych? Na to pytanie odpowie nam dopiero ostateczna wersja drugiego sezonu Wiedźmina. Bez wątpienia wygląda to obiecująco i zapowiada się ciekawe widowisko wizualne.

0
Would love your thoughts, please comment.x