„Kroniki Rodu Kane” Ricka Riordana zostaną zekranizowane

Rick Riordan i Netflix rozpoczynają współpracę. Jako pierwszy zekranizowany będzie cykl Kroniki Rodu Kane.

W pierwszym tomie zatytułowanym Czerwona Piramida poznajemy historię rodzeństwa, które od śmierci matki pozostaje rozdzielone. Carter razem z ojcem podróżuje po świecie, a Sadie mieszka z rodzicami zmarłej matki w Londynie. W Boże Narodzenie tata zabrał rodzeństwo do British Museum, w nadziei, że uda mu się przywrócić życie matce. Zamiast tego jednak uwolnił pięciu bogów Egiptu, w tym najgorszego z nich Seta, który zaś zamyka doktora w ciele boga Ozyrysa, a rodzeństwo ucieka. Z czasem dowiadują się, że uwolnieni zostali wszyscy bogowie Egiptu, a Set zamierza zniszczyć ludzkość. By go powstrzymać, rodzeństwo musi spotkać się z wieloma magami, odwiedzić Dom Życia i podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie.

To jeszcze nie wszystkie dobre wiadomości.
Wcześniej Riordan nawiązał współpracę z platformą Disney+, która przygotuje nową ekranizację cyklu Percy Jackson i bogowie olimpijscy.

Oglądaliście filmy bądź czytaliście książki o przygodach Percy’ego? Cieszycie się na nową ekranizację?

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x