„Kulüp” powraca z kolejnym sezonem

W sieci pojawił się nowy zwiastun hitowego serialu Netfilxa. Pierwszy sezon wzbudził wielkie zainteresowane, podobnie jak udostępnione nieco później kolejne odcinki. Kulüp powróci z kolejnym sezonem już we wrześniu.

Kulüp, którego akcja rozgrywa się w 1950 roku, koncentruje się na życiu sefardyjskiej społeczności żydowskiej w Stambule.

O CZYM TO JEST?

Matylda, była więźniarka, pracuje w jednym z najważniejszych klubów nocnych w dawnej dzielnicy Pera (obecnie Galata). Córka Matyldy — Rasel, nie była świadoma jej istnienia, dopóki ta nie została zwolniona z więzienia. Chcąc nawiązać dobre relacje z córką, kobieta próbuje trzymać ją z dala od wichrzyciela Pery, Fistika Ismeta.

Zwiastun drugiego sezonu serialu Club i data premiery

W przeciwieństwie do większości tego typu produkcji, ten turecki dramat nie pokazuje codziennych wydarzeń rodziny mieszkającej w luksusowej willi nad brzegiem Bosforu. Zamiast tego Kulüp (Klub w języku polskim) koncentruje się na społeczności żydowskiej w Stambule w latach 50. XX wieku.

Fabuła osadzona na najsłynniejszej ulicy Turcji, Istiklal Caddesi, jest wyjątkowa, ponieważ bohaterowie to głównie nie-muzułmanie, których językiem ojczystym nie jest turecki. Zamiast tego mówią ladino, dialektem judeo-hiszpańskim, przybyłym do Imperium Osmańskiego z Hiszpanii pod koniec XV wieku. Serial jest również powrotem do Turcji z czasów, gdzie mniejszości religijne stanowiły większą część populacji.

Klub | Oficjalna witryna Netflix

Na początku XX wieku, tuż przed upadkiem Imperium Osmańskiego, nieco ponad połowa z 864 000 mieszkańców Stambułu była obywatelami niemuzułmańskimi. Stosunek ten zmienił się w kierunku przeważającej większości muzułmańskiej po pierwszej wojnie światowej.

Kulüp opowiada więc historię zaopatrzoną we wspomnienia kultury, która już dawno zanikła, bogatą w przedstawienia zaginionych rytuałów i dźwięki rzadko słyszanych dialektów. Wraz z końcem 10. odcinka wydawać by się mogło, że produkcja stanowi historie zamkniętą klamrą pewnych konkluzji. Wielkim zdziwieniem była więc informacja, że serial będzie jednak kontynuowany.

Fani z niecierpliwością czekali zatem na jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Kilka dni temu Netflix wypuścił zwiastun oraz ogłosił, że premiera będzie miała miejsce 15 września.

Klub | Oficjalna witryna Netflix

CO WIEMY?

Mija pięć lat od wydarzeń z ostatniego odcinka sezonu pierwszego. Podobnie jak Turcja w 1960 roku, tak i świat życia społecznego w Stambule jest o krok od radykalnej zmiany. Çelebi wraz z Matyldą sprzeciwiają się naciskom oraz wspólnie walczą o utrzymanie tytułowego klubu. Rasel, która musiała przedwcześnie dorosnąć, jest teraz matką pięcioletniej córki Rany. Niespodziewanie w ich życiu pojawia się ponownie Ismet.

Season 2 date of "The Club (Kulup)" has been announced! - Turkish Tv Club

W nowym sezonie ponownie zobaczymy Gökçe Bahadir, Saliha Bademci, Barişa Arduaç i Firata Tanış oraz Asude Kelebek. Ponadto dołączą takie nazwiska, jak Halil Babür, Serra Arıtürk i Ada Erma.

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x