Liga Sprawiedliwości została zinfiltrowana! – recenzja komiksu “Stan przyszłości. Liga Sprawiedliwości”

Superbohaterzy muszą poznać siebie nawzajem, aby móc pokonać złoczyńców, z jakimi nie mieli do czynienia nigdy wcześniej.

Komiks można podzielić na pięć części. Pierwsze cztery opowiadają losy pojedynczych bohaterów, natomiast ostatnia część dotyczy całej grupy znanej jako Liga Sprawiedliwości.

Pierwsza historia dotyczy postaci Wonder Woman. Fabuła rozkręca się już na samym początku, czytelnik na pewno nie będzie skarżył się na nudę. Motywacje głównej bohaterki są doskonale przedstawione i zrozumiałe. Humor jest taktowny, dobrze wpasowany w opowieść. Można zauważyć parę zabawnych żartów, co jeszcze dodatkowo zachęca do dalszego czytania. Znajdzie się również kilka emocjonujących momentów, które mogą poruszyć serce czytelnika. Dla osób, które lubią brutalne sceny akcji, również są takie chwile.

Druga opowieść dotyczy Barry’ego Allena, usiłuje on ocalić swojego dawnego partnera. Ta część wydaje się już być znacznie mniej interesująca, nie przyciąga uwagi czytelnika od samego początku. Ciężko było poczuć, o co toczy się gra, choć motywacja bohatera była zrozumiale przedstawiona. Fabuła wydaje się nużąca i za długa, przez co trudno mi było się na niej skoncentrować. Jest to dosyć poważna historia, która nie zawiera aspektów humorystycznych. Jednakże na pochwałę zasługuje ostateczna walka, którą czytało się bardzo dobrze i jest na naprawdę wysokim poziomie.

Następnie przechodzimy do podwodnego świata DC. Jest to jedna z najlepszych historii przedstawionych w tym komiksie. Od samego początku opowieść wciąga czytelnika w coraz to głębsze nurty wody. Bardzo przyjemnie zostały zastosowane elementy retrospekcji, które idealnie wpasowane są do dziejących się wydarzeń. Główne postacie i ich motywacje wypadają tu znakomicie. Szczególnie uznanie trzeba przypisać grafikom, które w tym wodnym królestwie wyglądają przepięknie. Fabuła dostarcza również wzruszających momentów, jak i delikatnych żartów, które dostarczają jeszcze większej jakości tego dzieła.

Kolejna część komiksu, zatytułowana jako Mroczna Liga Sprawiedliwości, wprowadza odrobinę magii. Fabuła nie jest wybitna, trudno jest się w nią zagłębić i poczuć to, co główni bohaterowie. Ciężko jest zrozumieć ich motywacje i stawkę, o jaką toczy się cała gra. Brak humoru nadaje przesadnie poważny ton historii. Pojedynki magiczne również nie wyglądają najlepiej. Z zalet można wymienić pojawienie się znanej postaci, nie tylko z komiksów, ale też z filmów DC. Dzięki niej opowieść staje się nieco ciekawsza.

Ostatnia część jest zwieńczeniem całego komiksu, przedstawia interesującą opowieść z kart Ligi Sprawiedliwości. Bardzo przyjemne wprowadzenie zarówno głównych bohaterów, jak i złoczyńców z początku zeszytu. Fabuła jest tu rewelacyjna i świetnie przedstawia losy tego zespołu. Relacje między postaciami są momentami zabawne, dodatkowo genialne sceny walki dostarczają dobrej zabawy zarówno dla oka, jak i wyobraźni.

Komiks jest jak najbardziej godny polecenia i zachęcam do jego kupna. Czytelnik jest w stanie zatracić się w nim na dwie lub trzy godzinki, których na pewno nie będzie żałować. Każdy fan może zabrać go ze sobą w długą podróż pociągiem, autobusem lub samolotem.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za otrzymanie egzemplarza do recenzji.

0
Would love your thoughts, please comment.x