Nadchodzi kolejna gra z uniwersum „Władcy Pierścieni”

Ogłoszono nową grę wideo powiązaną ze Śródziemiem i Władcą Pierścieni, która jest już obecnie w przygotowaniu!

Chociaż szczegóły dotyczące projektu praktycznie nie istnieją, to sama gra jest zapowiedziana przez firmę Private Division, która jest twarzą takich projektów jak The Outer Worlds i Hades. Jeżeli chodzi o twórców gry, to tak się składa, że ​​wywodzą się oni ze studia, które ma bezpośrednie powiązania z ekranizacjami Władcy Pierścieni.

Mianowicie w komunikacie prasowym Private Division ujawniło, że nad grą współpracuje z Wētā Workshop. Dla nieświadomych — Wētā Workshop to firma z Nowej Zelandii zajmująca się efektami specjalnymi, która pomogła w pracy nad wszystkimi częściami filmowej trylogii oraz powiązanymi z nią dziełami. W 2014 roku studio założyło dział gier i obecnie pracuje nad projektem związanym z tym fikcyjnym uniwersum.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Wētā Workshop, aby opublikować grę osadzoną w tak niezwykłym i sławnym wszechświecie. Władca Pierścieni IP jest domem dla tak wielu niezwykłych historii, a żadna jednostka nie jest lepiej wyposażony niż zespół w Wētā Workshop, aby stworzyć charakterystyczne, nowe wrażenia z gier w Śródziemiu.

— powiedział dyrektor ds. strategii, Michael Worosz

Jak wspomniałem, na dzień dzisiejszy nie padły żadne konkretne informacje. Nie tylko nie podano tytułu gry, ale nie wiemy nawet, do jakiego gatunku będzie należeć. Jedyne, co padło poza tą szczątkową zapowiedzią, to informacja, że Private Division zamierza wydać tytuł w roku podatkowym 2024 dla Take-Two Interactive.

0
Would love your thoughts, please comment.x