Netflix nie będzie już wspierał starszych urządzeń

Od 16 października 2023 roku aplikacja nie będzie już ładować się na starszych, nieobsługiwanych urządzeniach.

W dniu szesnastego października Netflix zaprzestał obsługi starszych telewizorów, a użytkownicy są zachęcani do aktualizacji lub zakupu nowych urządzeń.

Fakt ten nie jest niczym nowym. Przez lata widzieliśmy fale zaprzestania wsparcia dla różnych urządzeń. W 2019 roku streamer wycofał wsparcie dla wybranych produktów Roku, Samsunga i Vizio TV.

W ciągu ostatnich kilku tygodni na forach pojawiały się informacje o zakończeniu wsparcia, a użytkownicy otrzymywali ostrzeżenia, że 16 października ich urządzenia nie będą już w stanie obsługiwać aplikacji.

Na Reddicie jeden z użytkowników zauważył, że odtwarzacz Blu–ray jego matki nie jest już obsługiwany, podczas gdy inny twierdzi, że starszy telewizor Sony wyświetla powiadomienie.

Ponadto, wsparcie zostało wycofane również z PlayStation Vita i dodatku PS TV.

Chociaż nie mamy pełnej listy urządzeń, które zostały wycofane, wygląda na to, że większość z nich ma ponad dziesięć lat.

Dlaczego Netflix kończy wsparcie? Sprowadza się to do wielu czynników, w tym bezpieczeństwa i zapewnienia dobrego doświadczenia użytkownikom. Starsze urządzenia, które nie są aktualizowane, mogą mieć problemy z bezpieczeństwem. Ponadto te produkty, starzejące się tak czy siak, mogą stać się powolne i pełne błędów. Biorąc pod uwagę, że Netflix stale się rozwija i dodaje nowe funkcje (niezależnie od tego, czy chodzi o obsługę reklam, funkcje udostępniania haseł czy interaktywne tytuły), niestety nie może obsługiwać wszystkich istniejących urządzeń w nieskończoność.

Wszyscy użytkownicy zostali przekierowani na stronę pomocy Netflix, zawierającą następujące informacje w przypadku otrzymania komunikatu o zaprzestaniu świadczenia usług:

Oznacza to, że Netflix nie jest już dostępny lub nie będzie już dostępny na Twoim urządzeniu. Z serwisu Netflix można nadal korzystać na wielu telewizorach i urządzeniach do streamowania, a także na telefonach, tabletach i komputerach.

Założyciel Cord Cutters News, Luke Bouma, tak skomentował decyzję Netlixa:

Jak każda technologia, odtwarzacze mają swoją żywotność.

Dla każdego, kto szuka nowego urządzenia, na szczęście rośnie liczba tanich odtwarzaczy streamingowych za 30 dolarów lub mniej. Od odtwarzaczy Roku Express po tańsze Fire TV Sticks firmy Amazon, istnieje wiele świetnych opcji, w tym nowy odtwarzacz strumieniowy Walmart Google TV Onn za 19,99 dolarów. Dzięki tym urządzeniom będziesz mógł oglądać Netflix przez wiele lat.

Netflix ma dedykowaną stronę internetową, która pokazuje listę obsługiwanych urządzeń, niezależnie od tego, czy są to odtwarzacze multimedialne, telewizory Smart TV czy konsole do gier.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x