Nie powstanie 3 sezon „Królika Samuraja: Kronik Usagiego”

by: Netflix

Produkcja była jednym z najlepszych nowych seriali animowanych, które pojawiły się w serwisie Netflix w ostatnich latach. Jednak dowiedzieliśmy się, że po dwóch sezonach nie doczeka się ona kontynuacji.

Oparty na popularnych komiksach Stana Sakai, serial miał swoją premierę w kwietniu 2022 roku i otrzymał wstępne zamówienie na 20 odcinków. Ostatecznie zostały one wydane w dwóch partiach, z których pierwsza pojawiła się 28 kwietnia, a druga 1 września.

Program opowiadał o przygodach „nastoletniego królika, który chce zostać prawdziwym samurajem i współpracuje ze swoimi nowymi przyjaciółmi wojownikami, aby chronić swoje miasto przed potworami Yokai, ninja i złymi kosmitami”.

Recenzje serialu były w większości pozytywne, a ludzie chwalili aktorstwo głosowe i fabułę. Choć pojawiły się pewne skargi dotyczące samej animacji.

Serial ma 61% na Rotten Tomatoes i 6,5 na IMDb. Królik Samuraj: Kroniki Usagiego otrzymał również kciuki w górę od Common Sense Media, oraz komentarz podsumowujący serię: „Futrzana, futurystyczna zabawa samurajów; mnóstwo pozytywnych wiadomości”.

Chociaż serial nigdy nie trafił na globalną listę 10 najlepszych produkcji streamera, tytuł spędził wiele tygodni w pierwszej dziesiątce w niektórych krajach. Na przykład w Stanach Zjednoczonych gościł przed 19 dni w pierwszej dziesiątce, ale tylko w przypadku pierwszego sezonu. Drugi nigdy się tam nie pojawił, co potencjalnie wskazuje, że oglądalność była powodem, dla którego nie otrzymamy przyszłych odcinków.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x