Niełatwa droga Midge do sukcesu – zwiastun piątego sezonu „The Marvelous Mrs. Maisel”

Najnowszy klip dostarczył nam wielu ciekawych informacji. Wiemy na przykład, że Luke Kirby powróci w roli Lenny’ego Bruce’a.

Mniej niż miesiąc przed powrotem The Marvelous Mrs. Maisel z ostatnim, piątym sezonem, pojawił się zupełnie nowy zwiastun, dający zalążek historii Midge (Rachel Brosnahan). Będzie to moment, gdy znajdzie się na granicy wszystkiego, o czym kiedykolwiek marzyła. Jednakże zwiastun jasno ukazuje, że do sukcesu jeszcze daleka droga. Dwa kroki do przodu, trzy do tyłu.

Teaser wrzuca nas do momentu, na którym zakończył się sezon czwarty. Midge doznała w nim objawienia, podczas przedzierania się przez Nowy Jork w czasie zamieci. Był to stan, w którym była gotowa w pełni wznieść się do sławy. Udało się to dzięki dobrze umieszczonemu billboardowi dla The Gordon Ford Show.

W kwietniu rozeszła się wiadomość, że Reid Scott powróci w roli Gordona Forda. Łatwo można było odgadnąć, że będzie odgrywał większą rolę w ostatnim sezonie, co doskonale pokazał zwiastun.

Widzieliśmy również,  jak Midge krzyżuje ścieżki ze swoim nieoczekiwanym kochankiem z parku. Pojawił się w poprzednim sezonie, podczas ich krótkiego, ale niezwykle burzliwego romansu. Był znany tylko z pseudonimu Przystojny Mężczyzna (Milo Ventimiglia). Rozpadł się, jak tylko kobieta się zorientowała, że jest „tą drugą”. W maju ubiegłego roku ujawniono, że Ventimiglia powróci do ostatniej odsłony w szerszym ujęciu. Wideo nie dało zbyt wielu wskazówek co do tego.

Midge może walczyć o awans na lidera sukcesu w finałowej serii. The Marvelous Mrs. Maisel jest ulubieńcem nagród od samego początku. Od swojej premiery w 2017 roku serial otrzymał dwadzieścia nagród Primetime Emmy, sześć nagród Critics Choice Awards, cztery nagrody Screen Actors Guild i trzy Złote Globy – to tylko kilka z naprawdę wielu wyróżnień, jakie otrzymał program. Ma to sens, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wywodzi się on z dynamicznego duetu Amy Sherman-Palladino i Daniela Palladino, który dał światu także Gilmore Girls.

Poza wypuszczeniem opisanego zwiastunu oraz plakatu, Amazon Prime Video opublikowało także kilka nowych, epizodycznych fotografii. Wydają się one dotyczyć pierwszych trzech odcinków, które zostaną udostępnione jednocześnie 14 kwietnia 2023 roku. Nie dotyczy to zdjęć z piątego, siódmego, i ósmego epizodu. Warto zauważyć fakt, że nie udostępnili zdjęć z czwartego, szóstego i dziewiątego epizodu. Jedyna fotografia z pierwszego odpowiada na pytanie, które zadawali sobie fani związku Midge i Lenny’ego Bruce’a (Luke Kirby). Dokładnie tak, Kirby powraca w finale, choć wciąż nie jest jasne, jaką ma rolę do odegrania. Zwłaszcza biorąc pod uwagę punkt na osi czasu prawdziwego Lenny’ego Bruce’a, który tragicznie zmarł w 1966 roku.

W sezonie finałowym The Marvelous Mrs. Maisel tacy aktorzy jak: Tony Shalhoub, Alex Borstein, Marin Hinkle, Michael Zegen, Kevin Pollak, Caroline Aaron, Reid Scott, Alfie Fuller i Jason Ralph powrócą u boku Brosnahana. Ponadto doniesiono, że Kelly Bishop powróci. Z pewnością da to matce Midge, Rose (Hinkle), trochę zabawnego dramatu, z którym będzie musiała się uporać.

Wspomniany klip możecie obejrzeć poniżej:

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x