czwartek, 29 września, 2022
Strona głównaSeriale/FilmyNewsyNowy zwiastun „House of the Dragon”. Powitajmy Olivię Cooke i Emmę D'Arcy...

Nowy zwiastun „House of the Dragon”. Powitajmy Olivię Cooke i Emmę D’Arcy w Westeros!

Dzięki serialowi Dom Smoka jesteśmy coraz bliżej ujrzenia zjawiska, jakiego nie widzieliśmy nigdy wcześniej, tańca smoków.

Wpierw jednak mieliśmy okazję oglądać królewskie wesele, zorganizowane w stylu samego wielkiego George’a RR Martina. Niestety, doprowadziło ono do dość pospiesznego zakończenia całej sytuacji. W odcinku 5, o tytule We Light The Way, król Viserys Targaryen (w tej roli Paddy Considine) odbywa podróż do High Tide, nowej siedziby rodu Velaryonów. Ma tam pośredniczyć w małżeństwie zawieranym pomiędzy starymi valyriańskimi domami. Lord Corlys Velaryon (Steven Toussaint)  zgadza się na ten związek, mimo kosztów, jakie niosła za sobą jego podróż do siedziby rodu. Chce mieć pod kontrolą dwoje ich dzieci: księżniczkę Rhaenyrę (Milli Alcock) i Ser Laenora (Theo Nate). Wydarzenie z początku odcinka, dziejące się w Czerwonej Twierdzy nie było czymś błahym. Miało różne wątki poboczne przesiąknięte akcją. Oczywiście, mogła się zaognić bardziej, gdy Ser Criston Cole (Fabien Frankel) rzucił się na Ser Joffreya (Solly McLeod), kochanka Laenora, i pobił go na śmierć na oczach wszystkich.

Zapowiedź najnowszego odcinka daje nam skok w przyszłość i odkrywa kolejne, nowe twarze w serialowej obsadzie. Chociażby Emma D’Arcy , zastępującej Alcock jako Rhaenyra, oraz Olivii Cooke w roli Alicent Hightower zastępującej Emmę Carey. W poprzednim odcinku król zemdlał zaraz po wymianie przysięgi małżeńskiej. Wciąż jednak się trzyma, mimo że zmaga się z licznymi chorobami i kłopotami w Stepstones. Zapowiedź wprowadza nas także w realia nowych, starszych członków rodziny królewskiej. W tym księcia Aegona, najstarszego syna Viserysa. Wydaje się on przygotowywać do zakwestionowania roszczeń swojej przyrodniej siostry, co do Żelaznego Tronu. Książe Daemon (Matt Smith) po zamordowaniu swojej żony, Lady Rhea Royce (Rachel Redford) ożenił się z Lady Laeną Velaryon (Savannah Steyn).

Zapowiedź raczy nas także znacznie większą ilością smoków niż w poprzednich częściach. Pojawia się wątpliwość, co do wierności jednego z członków rodziny, ze względu na inny kolor włosów dzieci. Taki problem może nieźle namieszać w walce o Żelazny Tron.

Serial fabularnie coraz bardziej zbliża się do wojny Siedmiu Królestw. Związek między Targaryenami i Velaryonami, przynajmniej ze strony księżniczki Rhaenyry, z pewnością nie wpłynie dobrze na sytuację, gdy wybuchnie wojna o „Wielkie Żelazne Krzesło”.

House of the Dragon przedstawia wydarzenia dziejące się prawie 200 lat przed Grą o Tron. Skupia się na wojnie domowej wśród Targaryenan, która zapoczątkuje upadek tytułowego domu smoka.

Najnowszy, 6 odcinek, premierowo pojawi się na HBO i HBO Max 25 września. Poniżej przedstawiamy jego zwiastun:

 

ZaczytanawFantastyce
Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x