Obsadzono role trzech głównych postaci w „House of the Dragon”!

Castingi do nadchodzącej małymi krokami produkcji HBO nabierają tempa! Ostatnio HBO podzieliło się pierwszymi grafikami koncepcyjnymi smoków, natomiast teraz poznaliśmy trzech kluczowych aktorów. 

HBO ogłosiło zakontraktowanie Olivii Cooke, Matta Smitha i Emmy D’Arcy do powstającej produkcji House of the Dragon. Oznacza to, że dołączają do Paddy Considine’a, który już w październiku znalazł się w obsadzie serialu. Przypomnijmy, że aktor wcieli się w rolę króla Viserysa I Targaryena, który będzie jednym z pięciu głównych bohaterów pierwszego sezonu. Natomiast, w jakie role wcielą się świeżo co ogłoszeni aktorzy?

Olivia Cooke (Me and Earl and the Dying Girl, Bates Motel) zagra Alicent Hightower, córkę znaczącego lorda Ottona. Jest ona drugą żoną Viserysa I Targaryena. W wyniku długiego pobytu w Królewskiej Przystani stała się bystrą i przebiegłą kobietą, która dąży do zrealizowania swoich celów. Jest przeciwniczką królowej Rhaenyry Targaryen, córki Viserysa (z pierwszą żoną Aemmą Arryn).

A jeśli jesteśmy już w temacie Rhaenyry to wstyd nie wspomnieć, że HBO odsłoniło także i tę kartę. W postać wielkiej, buntowniczej i charyzmatycznej królowej wcieli się Emma D’Arcy (Wanderlust, Hanna). Posiada ona czystą valyriańską krew, co między innymi umożliwia jej dosiadanie smoka. Już od najmłodszych lat była przygotowywana na następczynię tronu. Pewnego razu jej ojciec Viserys ogłosił ją oficjalnie dziedziczką tronu, co wywołało nie lada wzburzenie wśród ludzi z przeciwnej strony, nazwanej potem „stronnictwem zielonych”.

Ostatnim z ogłoszonych aktorów jest zdecydowanie najbardziej znana persona wśród całej trójki. Tym aktorem jest oczywiście Matt Smith (The Crown, Doktor Who), którego zobaczymy w roli nieugiętego i bardzo porywczego księcia Daemona Targaryena. „Książę Łotrzyk” (bo taki przydomek nosi) jest młodszym bratem króla, który miał ogromne ambicje dotyczące Żelaznego Tronu. Daemon prawdopodobnie stanie się jedną z najbardziej lubianych postaci w serialu, ponieważ jego charakter przyciąga rzeszę oddanych fanów, którzy w książkach pokochali heroicznego i nikczemnego księcia.

A więc do czterech głównych ról znamy już aktorów. Brakuje jeszcze jednej — rzecz jasna do postaci potężnego lorda Corlysa Velaryona, stronnika Rhaenyry. Deadline podaje, że wciąż trwają castingi do tego bohatera, aczkolwiek HBO prowadzi rozmowy z Dannym Sapanim. Jest to dość ciekawa i intrygująca wiadomość, która w przypadku oficjalnego potwierdzenia wywoła nie lada zamieszanie w internecie. W czym leży problem? Mianowicie w tym, że Danny jest czarnoskórym aktorem. A jak dobrze wiemy z książek George’a R.R. Martina Velaryonowie byli valyrianami — podobnie jak między innymi Targaryenowie. Spowodowałoby to spore rozbieżności między książką a serialem.

Danny Sapani - IMDb

Ponadto HBO uzupełniło zespół reżyserski House of the Dragon. Do Miguela Sapochnika dołączyła Clare Kilner (EastEnders, Snowpiercer), Geeta Patel (Wiedźmin, Atypowy) oraz Greg Yaitanes (Lost, Prison Break). 

Pierwszy sezon będzie się składał z 10 odcinków. Twórcami serialu są Ryan Condal, Miguel Sapochnik i George R.R. Martin. Głównym reżyserem jest właśnie Sapochnik, który wyreżyseruje pilot oraz kilka dodatkowych odcinków. Zdjęcia do serialu ruszą w Anglii w 2021 roku, natomiast serial ma mieć premierę na HBO w 2022 roku.

0
Would love your thoughts, please comment.x