Powrót ekipy „Wiedźmina” na plan w Frensham Little Pond!

Jeszcze przed drugą przerwą, wywołaną pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa wśród ekipy filmowej, widzieliśmy zdjęcia z planu, na którym widniał Henry Cavill oraz kaskaderka Anyi Chalotry. Teraz możemy potwierdzić, że ekipa filmowa wznawia filmowanie w tej lokacji!

Dzięki uprzejmości entuzjastki Wiedźmina – Sary Talib – jesteśmy w stanie podejrzeć prace przygotowujące do kręcenia w Frensham Little Pond! Szacuje się, że filmowanie nad stawem (i nie tylko!) potrwa prawdopodobnie dwa tygodnie.

Prawdopodobnie najważniejszą informacją dla fanów Wiedźmina jest to, że na planie zauważono Henry’ego Cavilla. Talib informuje, iż aktor był obecny na sobotnich próbach, na których przygotowuje się do faktycznego nagrywania. Wszystko wskazuje na to, że sceny w pobliżu stawu będą dotyczyły właśnie sławnego Rzeźnika z Blaviken.

Pierwszą lokacją, w której będą kręcone w najbliższych dniach sceny do drugiego sezonu Wiedźmina, to las na wzgórzu. Znajduje się on nieopodal wspomnianego powyżej stawu. Talib zauważyła, że w tym miejscu są gromadzone wozy. Najpewniej scena będzie je obejmować, gdy będą transportowane na wzgórze. Las na wzgórzu znajduje się jedynie pięć minut drogi od stawu, a więc niewykluczone, że Cavill odbywał próby w tym rejonie.

Drugą lokacją jest właśnie ta tuż przy stawie. Na tym obszarze była widoczna spora ilość wagonów. Oczywiście owe sceny koło stawu mogą, lecz nie muszą współgrać z tymi, które będą kręcone w pobliskim lesie. Być może nawet filmowanie odbędzie się jednocześnie w obu tych lokacjach.

Jak podaje strona internetowa National Trust, zdjęcia będą trwały od 23 listopada do 26 listopada. Ekipa Wiedźmina jest już w pełni gotowa do pracy, ponieważ w Frensham Little Pond znajduje się od soboty (21 listopada).

Teraz zostaje tylko kwestią otwartą, jakie dokładnie sceny zostaną nakręcone w pobliżu stawu. Wielce prawdopodobne jest to, że nadal będą kontynuowane zdjęcia z udziałem Geralta i Yennefer. Natomiast Redanian Intelligence spekuluje, że scena z wozami może być adaptacją rozdziału z Krwi Elfów, w którym Geralt, Triss i Ciri towarzyszą krasnoludzkiemu wojownikowi, Yarpenowi Zigrinowi, który prowadzi konwój karawan przez niebezpieczne terytorium. Co najciekawsze – niedawny tweet Jeremy’ego Crawforda, który wciela się w rolę Yarpena, może sugerować, że rzeczywiście tak może być.

Jeremy odpowiedział Tomowi Cantonowi (Filavandrel) hasztagiem #BackToWork, co może sugerować, iż Yarpen i Filavandrel mogą razem wystąpić w jednej scenie z serialu. Ponadto na plan powróciła również Anna Schaffer (Triss Merigold), a więc może to oznaczać, że lada chwila rozpocznie się filmowanie sekwencji z Krwi Elfów! Bez wątpienia wydaje się to jedną z prawdopodobnych opcji, ale oczywiście nie można wykluczać, że będzie to zupełnie coś innego.

Premiera drugiego sezonu Wiedźmina nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Planowana jest na drugą połowę 2021 roku. Zdjęcia do nowego sezonu mają trwać do lutego.

0
Would love your thoughts, please comment.x