Powstanie miniserial z uniwersum „Wiedźmina”!

0

Netflix na swojej stronie ogłosił, że powstanie nowa produkcja The Witcher: Blood Origin.

Serial przybliży nam czasy, w których powołano do życia pierwszego wiedźmina. Przyczyną tego była walka ludzi o przetrwanie w świecie pełnym potworów.

Co piszą twórcy?

Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem The Witcher: Blood Origin. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum. – Lauren Schmidt Hissrich (Showrunnerka Wiedźmina).

To wspaniałe, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa – Andrzej Sapkowski

Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię The Witcher: Blood Origin. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie – jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń. Serial The Witcher: Blood Origin opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i co najważniejsze, odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina. – Declan de Barra (Showrunner The Witcher: Blood Origin)

The Witcher: Blood Origin będzie miał formę miniserialu, a akcja ma się toczyć 1200 lat przed wydarzeniami z pierwszego sezonu Wiedźmina.

Producentami wykonawczymi będą Jason Brown, Sean Daniel z firmy Hivemind, a także Tomasz Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu.

Niestety Netflix nie określił, kiedy dana produkcja będzie miała premierę.

Jesteście ciekawi, co z tego wyjdzie?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments