Przeklęty projekt – kolejne osoby porzucają serial na podstawie książki „Diabeł w Białym Mieście”

Z serialu odszedł już Keanu Reeves i reżyser Todd Field. Niestety wygląda na to, że to jeszcze nie koniec rezygnacji.

Ostatnio swoje odejście zapowiedział Leonardo DiCaprio. Aktor zakupił prawa do książki w 2018 roku, a następnie przekazał je Paramount Pictures. Martin Scorsese został wtedy producentem wykonawczym.

Fabuła Diabła w Białym Mieście kręci się wokół Daniela H. Burnhama. To wymagający, ale też wizjonerski architekt, który wiele wniósł do historii architektury dzięki Światowej Wystawie w Chicago w 1893 roku, ale nie tylko. Jego popularność rozwinęła się też dzięki H. H. Holmesowi, pierwszemu seryjnemu mordercy na kontynencie amerykańskim. Obie historie zaczynają się zupełnie osobno, ale wraz z postępem fabuły będą się między sobą przeplatać.

Serial ma mieć osiem odcinków. Ich produkcje zaplanowano na lato 2023 roku, a premierę na 2024. Ci, którzy nadal są związani z projektem to producenci wykonawczy: Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, Rick Yorn, Jennifer Davisson, Stacey Sher, Lila Byock, Mark Lafferty i Sam Shaw. Ten ostatni pełni również funkcję showrunnera. Do dziś wciąż nie znamy powodów odejścia z projektu Reevesa i Fielda.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x