Recenzja Książki Escape Quest „Poszukiwacze zaginionego skarbu”

A co jeśli połączyć czytanie książki + spotkanie z przyjaciółmi + przygodę jak w escape roomie?

Jako przedstawiciel środowiska nerdów uwielbiających gry planszowe ta książka wciągnęła nie tylko mnie, ale i wielu moich znajomych, z którymi to wspólnie graliśmy/czytaliśmy ten tytuł.

Od momentu, w którym zacząłem oglądać seriale, przestałem jakoś czytać książki, po prostu było łatwiej puścić w tle serial i nie skupić się też na czymś innym. W poszukiwaniach nowych gier planszowych do wspólnej gry z przyjaciółmi na działce natknąłem się na tytuł Poszukiwacze zaginionego skarbu. Jest to nowy rodzaj książkogry, w której to my jesteśmy głównym bohaterem. W tym konkretnym tytule wcielamy się w rolę pracownika Akademii, która zleca nam rozwiązanie zagadki zostawionej przez Sarah Edson-Taylor.

Rozwiązując kolejne zagadki, poznajemy drogę, jaką przeszła nasza poszukiwaczka przygód, jej historię oraz ludzi, których spotkała podczas licznych wypraw.

Jako że książka polega bardzo mocno na wczuciu się w klimat, jak i poznawaniu tej historii nie mogę dużo spoilerować z uwagi na fakt, że książka składa się głównie z zagadek i to ich rozwiązywanie pcha dalej fabułę.

Nie tylko treść zawarta w książce jest używana przy rozwiązywaniu zagadek, w tej konkretnej historii do dyspozycji mamy także dwie zakładki, które będą dość użyteczne. Wszystko to wciąga, nie jest ani za łatwe, ani za trudne, a przy okazji nie wymaga od czytelnika nic więcej – żadnego dostępu do Internetu, aplikacji, komputera, nic, tylko ta książka. Książka zresztą sympatycznie wydana. Format nieco większy, niż standardowe amerykańskie komiksy, offsetowy papier dobrej jakości, specjalne zakładki do oderwania, kolorowy druk… Wszystko wygląda mile dla oka i daje szansę na naprawdę przyjemną zabawę. Jesteś fanem przygód w stylu Indiana Jonesa, chcesz się zanurzyć w świat podróżników i poszukiwaczy skarbów? Ta książka jest idealna dla ciebie, a możliwość przeżywania historii razem z przyjaciółmi tylko potęguje uczucia z grania/czytania tej książki.

Chociaż książki zazwyczaj czyta się samemu, osobiście polecam czytać/grać razem z przyjaciółmi, ponieważ zagadki wymagają różnych rodzajów myślenia.

0
Would love your thoughts, please comment.x