Recenzja książki „NERVE”

Może, zanim przejdziemy do konkretów, to opowiem Wam o kimś, bez kogo ta historia nie byłaby taka sama…

Vee jest główną bohaterką — dziewczyną, która odpowiada za charakteryzacje szkolnych aktorów. Zawsze wiernie kroczyła u boku swojej przyjaciółki Sydney.

Próbując zmienić swoje położenie, podejmuje pochopną decyzję. Teoretycznie zdawać by się mogło, że gra będzie rozwiązaniem jej problemów, ale chwilowa chwała przysparza coraz więcej problemów. Wraz ze swoim nowo poznanym mężczyzną dąży do nagrody, rywalizując z samą sobą.

NERVE — książkowa, kontrowersyjna gra, polegająca na wykonywaniu indywidualnych wyzwań. Podstępliwość, chytrość i spryt są nieodłącznymi cechami zabawy. Nieustępliwi obserwatorzy i ich zawisłość do oglądania zaciętych porachunków jest na porządku dziennym. Podziw rówieśników, chwała oraz nagrody materialne są tylko napędem do dalszej i systematyczniejszej gry. Chociaż nikt nie wie, jaki jest główny cel.

A Ty? Dasz się zwieść na drogę NERVE? Będziesz w stanie przezwyciężyć to psychicznie?

Dowiesz się czytając książkę NERVE i perypetie Vee Delmonico i jej rówieśników.

Wciągająca, pełna zaskakujących zwrotów akcji, nieoczekiwanych wydarzeń i barwnych, nieszablonowych bohaterów, to właśnie pierwsze odczucia po przeczytaniu powieści NERVE, trzyma ona w napięciu od pierwszej strony, powodując czytelnicze zawieszenie między tym, co realne a tym, co prawdopodobne…

Autorka wprowadza czytelników każdego wieku w Świat nastolatków, którzy za cel obrali sobie bycie kimś na tym świecie. Ryan, cyrkulując między opisanymi sytuacjami i charakterem bohaterów, pozwala nam przepłynąć przez opowieść z zapartym tchem. Wszystkie wątki są zapisane płynnie i zrozumiale, co pozwala na wygodne manewrowanie nimi — autorce, jak i odbiorcom w swojej wyobraźni. Powieść ta jest połączeniem thrillera, pełnego zwrotów akcji, poradnik psychologicznego oraz pełnej uniesień — romantycznej powieści młodzieżowej. Sytuacja przedstawiona przez Jeanne można przypisać do realiów XXI wieku, każdym może zawładnąć internet lub jakaś gra. Nie będzie ważny wtedy wiek, zawód ani to, kim jesteśmy.

A Ty? Kim jesteś?

GRACZEM czy OBSERWATOREM
Wybierz sam. Póki jeszcze masz wybór.

Książka bardzo mi się spodobała, przez sposób jej napisania i przystępny styl autorki, powieść jest łatwo sobie wyobrazić i wcielić się w główną bohaterkę. Książka jest przyswajalna i wciągająca. Według mnie to, że akcja rozgrywa się od początku, jest jej wielkim atutem. Brak licznych retardacji wciąga nas w pewnego rodzaju trans, przez który nie jesteśmy w stanie się oderwać od czytania. Dobrym ułatwieniem jest wyobrażanie sobie jako głównych bohaterów obsadę filmową, a później porównać produkcję do książki. Jak dla mnie książka jest odpowiednia dla osób, które ciekawi przyszłość i to jak może potoczyć się los ludzkości, gdy internet przejmie kontrolę nad światem. Miłym urozmaiceniem i pewnego rodzaju stereotypem jest wątek miłosny. Namawia on do przeczytania tej książki zwolenników romansu. Ryan, wpłacając różnorodne wątki, trafia do większej ilości odbiorców. Do mnie trafiła i zawładnęła całym serduszkiem.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
0
Would love your thoughts, please comment.x