Remigiusz Mróz zapowiada nową powieść „Osiedle RZNiW”

Remigiusz Mróz to znany wszystkim polski pisarz. Fani już niedługo dostaną nową powieść. O czym opowie ta historia?

Autor popularnej serii o Chyłce nie odpuszcza i systematycznie wypuszcza na rynek kolejne książki, które zwykle lądują na szczytach list bestsellerów. Na Facebooku Remigiusza Mroza pojawiła się zapowiedzieć następnego dzieła.

Jego najnowsza książka będzie rozgrywać się na początku nowego tysiąclecia i opowie o dwójce bohaterów mieszkających na tytułowym Osiedlu RZNiW. To miejsce, gdzie zazwyczaj najlepiej nie udawać się po zmroku, bo nie toleruje się tam obcych. Żyjące rytmami wczesnego polskiego rapu i oddychające dymem z jointów. Jednym z jego mieszkańców jest Deso – młody, buntowniczy chłopak wychowujący się bez rodziców i próbujący uciec z nędzy. Dosyć niespodziewanie los połączy go z dziewczyną o ksywce „Żaba”, którą Remigiusz Mróz określa jako ulubienicę każdego nauczyciele. Oboje zostaną postawieni przed zadaniem rozwiązania tajemniczego zaginięcia.

Na temat dokładnych szczegółów fabuły nadchodzącej powieści wiadomo niewiele więcej. Na oficjalnym blogu Remigiusza Mroza można jednak przeczytać, że początkiem akcji Osiedla RZNiW będzie wysłany do Deso w środku nocy SMS o treści: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Chłopak po chwili oddzwoni na nieznany wcześniej numer, ale po drugiej stronie usłyszy tylko trzaski. Następnego dnia usłyszy, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Skonfundowany, dlaczego próbowała skontaktować się właśnie z nim, postanowi ją za wszelką cenę odnaleźć.

Brzmi ciekawie… Kto z Was będzie czytał?
Są tu jacyś fani Remigiusza Mroza?

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x