Polka jedną z reżyserek „Warrior nun”

Zwiastun Warrior Nun zapowiada ostrą, gatunkową rozrywkę, równie mocno napakowaną scenami akcji, jak i elementami fantastycznymi.

Jest na co czekać, tym bardziej że za kamerą dwóch odcinków stanęła Polka – Agnieszka Smoczyńska.

Agnieszka Smoczyńska należy do skromnej grupy polskich twórców, których filmy znalazły się w prestiżowej kolekcji The Criterion Collection. Przed nią tego zaszczytu dostąpili jedynie Andrzej Wajda, Roman Polański i Krzysztof Kieślowski. Reżyserka dołączyła do nich za sprawą Córek Dancingu. Potem udowodniła swój kunszt w Fudze, a także stanęła za kamerą kilku odcinków 1983 – pierwszego polskiego serialu oryginalnego Netflixa. Jak się okazało, już w zeszłym roku, na tym jej współpraca z platformą się nie skończyła. Serial, którego będzie jedną z reżyserek, oparty jest na podstawie serii komiksowej pod tym samym tytułem, którego ilustratorem był Ben Dunn. I chociaż jest to tytuł amerykański, twórca zrobił wszystko, aby przypominał on japońskie mangi. Zgodnie z tym, co widać na zwiastunie, twórcy adaptacji nie stronią od mocno przegiętych motywów Dunna.

https://youtu.be/An0bZpuhiBE

 

Warrior Nun to opowieść o 19-latce, która pewnego dnia budzi się w kostnicy. Otrzymuje tym samym nowe życie. Odkrywa bowiem, że należy do pradawnego zakonu, który poluje na demony. Od tej pory będzie dzielnie stawiać czoła kolejnym fantastycznym istotom.

Prócz Agnieszki Smoczyńskiej za kamerą stanęli: Simon Barry, Jet Wilkinson, Mathias Herndl i Sarah Walker. Pierwszy z nich jest także showrunnerem produkcji, a wcześniej odpowiadał między innymi za Van Helsinga, Ghost Wars czy Bad Blood.

W głównych rolach natomiast występują Alba Baptista (Ava), Tristán Ulloa (ojciec Vincent), Kristina Tonteri-Young (siostra Beatrice), Lorena Andrea (siostra Lilith), Toya Turner (Shotgun Mary), Thekla Reuten (Jillian Salvius).

Warrior Nun trafi na platformę Netflix 2 lipca 2020 roku.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
0
Would love your thoughts, please comment.x