TOP 4 podobnych filmów do „Kochanek Lady Chatterley”, które musisz zobaczyć

fot: Netflix

Wyreżyserowany przez Laure de Clermont-Tonnerre film Kochanek Lady Chatterley szybko podbił serca widzów! Czy są jakieś inne, podobne produkcje?

Film opowiada historię Constance „Connie” Chatterley, która musi się opiekować swoim mężem, Cliffordem Chatterley. Mężczyzna wrócił z wojny bez władzy w nogach. Wkrótce kobieta wdaje się w burzliwy romans pozamałżeński z Oliverem Mellorsem — gajowym.

Produkcja jest oparta na powieści DH Lawrence’a z 1928 roku. W rolach głównych występują Emma Corrin, Jack O’Connell, Joely Richardson i Ella Hunt.

Jeśli szukasz filmów podobnych do produkcji Netflixa, Kochanek Lady Chatterley to mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Duma i Uprzedzenie (2005) [Netflix]

Ekranizacja osadzonej w XIX-wiecznej Anglii powieści Jane Austen.
Pani Bennet stara się znaleźć dla córek bogatych mężów, takich jak choćby nowy w towarzystwie pan Darcy.

Obsada: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Brenda Blethyn

Z dala od zgiełku (2015) 

O względy pięknej i młodej kobiety zabiega trzech zupełnie od siebie różnych mężczyzn. W tym dramacie romantycznym występują Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Tom Sturridge, Michael Sheen i Juno Temple. Podobnie jak Lady Chatterley, bohaterka musi dokonać wyboru, a następnie poradzić sobie z jego konsekwencjami.

Wichrowe Wzgórza (2011)

Osierocony Heathcliff zostaje przygarnięty przez pana Earnshawa. Gdy dowiaduje się, że jego ukochana poślubia innego, postanawia opuścić Wichrowe Wzgórza.

Perswazje (2022) [Netflix]

Osiem lat temu Anne Elliot dała się przekonać, żeby nie wychodzić za przystojniaka z biednej rodziny. Czy gdy spotkają się znowu, ponownie zrezygnuje z szansy na miłość?

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x