Ujawniono oficjalny plakat do serialu „Warszawianka”

SkyShowtime ogłosiło dzisiaj, że pierwszy polski serial Warszawianka zadebiutuje na platformie 19 czerwca. Udostępniony został również główny plakat promujący tę produkcję.

Warszawianka opowiada tragikomiczną historię czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, który nieustannie walczy z rzeczywistością, próbując odnaleźć sens swojego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski, znany jako Czuły (w tej roli Borys Szyc), to postać złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, uwodziciel i przyjaciel wszystkich. Czuły marzyciel z talentem pisarskim podbił serca pokolenia X, ale nie dorósł do roli dorosłego. Po utracie wszystkiego stara się na nowo odnaleźć w obecnej rzeczywistości  mając za towarzystwo najciekawsze osobistości miasta.

Serial Warszawianka został wyreżyserowany przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Piotr Uznański odpowiada za zdjęcia. Borys Szyc wciela się w rolę głównego bohatera serialu. W pozostałych rolach występują Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.

Procducentem projektu została Izabela Łopuch wspierana przez środki z Ustawy o Finansowym Wspieraniu Produkcji Audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x