W jakiej kolejności oglądać Winx?

Włoski serial animowany na przestrzeni lat bardzo rozwinął swoje uniwersum. Produkcja doczekała się kilku spin-offów jak i filmów pełnometrażowych.

Animacja skupia się na przygodach sześciu przyjaciółek: Bloom, Musy, Tecny, Stelli, Flory i Layli. Dziewczyny uczęszczają do szkoły dla czarodziejek w Alfea, która znajduje się w magicznym świecie Magix. Cała paczka wraz z pomocą wielu przyjaciół z Czerwonej Fontanny muszą stawić czoła potężnym i złym czarownicom z Chmurnej Wieży.

Wielu osobom próba nadrobienia tego rozbudowanego uniwersum przyprawia o zawrót głowy. Przygotowaliśmy dla Was listę, w jakiej kolejności oglądać.

Cała przygoda zaczyna się od serialu animowanego Club Winx (pl. Klub Winx). Oglądamy pierwsze trzy sezony na spokojnie. Dopiero po ich zakończeniu bardzo ważne jest obejrzenie filmu Tajemnica Zaginionego Królestwa. Potem można kontynuować czwarty sezon i po nim obejrzeć pełnometrażową produkcję zatytułowaną Magiczna przygoda. Po filmie można wrócić do piątej odsłony włoskiej animacji.

Trix nie przestają i próbują zapanować nad całym Magicznym Wymiarem. Tym razem docierają nad Nieskończony Ocean z zamiarem zdobycia Cesarskiego Tronu i objęcia władzy działając wspólnie z Tritannusem i złą nimfą – Politeą. Wróżki muszą im w tym przeszkodzić. Po piątym sezonie Club Winx trzeba obejrzeć film Tajemnica Morskich Głębin.

Po zobaczeniu wcześniej wspomnianego tytułu, wracamy do kontynuowania szóstego i siódmej i ósmej serii Club Winx. W 2016 roku pojawił się drugi spin-off serialu Świat Winx, który został wyprodukowany przez wytwórnię Rainbow we współpracy z Netflixem.

Przygodę z pierwszym spin-offem PopPixie, który skupia się na Pixie, można rozpocząć po obejrzeniu trzeciego sezonu Club Winx.

W 2021 roku pojawił się pierwszy sezon serialu aktorskiego Przeznaczenie: Saga Winx od Netflixa. Moim zdaniem zachęcam do zapoznania się najpierw z włoską animacją. Uważam, że bardzo dobrze ona wprowadza w Uniwersum Winx. Nie trzeba, ale zachęcam.

Lista, w jakiej kolejności oglądać:

  1. Pierwsze trzy sezony Club Winx 
  2. Tajemnica Zaginionego Królestwa [film]
  3. Czwarty sezon Club Winx
  4. Magiczna przygoda [film]
  5. PopPixie [nieobowiązkowe]
  6. Piąty sezon Club Winx
  7. Tajemnica Morskich Głębin [film]
  8. Od 6. do 8 sezonu Club Winx
  9. Świat Winx
  10. Przeznaczenie: Saga Winx

Najważniejsze jest obejrzenie pierwszych dwóch podpunktów. Bez nich pozostałe sezony mogą wydawać się niezrozumiałe.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x